OFK Mladost APA
Lipar
Ubedljiv trijumf Bačke 1901 kraj Somborske kapije
09.09.2023 facebook.com/fkbackasubotica

Po idealnom, možda čak i toplom vremenu Bačka je na stadionu Kraj Somborske kapije dočekala novajliju u ligi ekipu Hajduka. Domaćin je odmah krenuo silovito i već u prvoj prilici, trećem minutu nakon izvandrednog prodora Vujoševića preko mladog Bašić Palkovića došao do vođstva. Nakon vodećeg gola, crveno-beli su popustili gostima inicijativu. Na sreću ekipa Hajduka nije bila efikasna u tom perodu iako je imala dva odlične prilike u 14. i 35. minutu. Kada se očekivao poslednji zvižduk sudije da je isteklo prvo poluvreme, u brzom kontranapadu najbolji strelac domaćih Marko Matjašević, postiže drugi gol za Bačku.

U nastavku utakmice Bačka igra odlučnije i uboitije i za 7 minuta izvela je dva brza i naizgled opasna napada, ali su se navalni igrači u odsutnom momentu ušeprtljali. U 67. minutu još jedna dobra i brza kontra crveno-belih, ovoga puta Matijašević nepogrešiv 3-0. Nakon toga obe ekipe vrše maksimalan broj izmena, pružajući priliku mlađim fudbalerima. Bačka rutinski čuva visokostečenu prednost, pokušavajući ali bezuspešno da je uveća. Sve u svemu dobra igra današnjih rivala, Bačka upravo za toliko bolja. Na sreću meč je protekao bez grubosti i incidenata, pa pohvale za korektnost zaslužuju oba tima.

BAČKA 1901 – HAJDUK (3-0 )

Stadion kraj Somborske Kapije, gledalaca:100. Strelci: 1-0, 2-0 Matijašević 45+, 3-0 Matjašević 68. Filip Bašić Palković 3. Min žk: Bašić Pačković Filip ck: sudija:Bečanović Dalibor-Bečej; pomoćnici: Nikola Kankaraš-Vrbas, Petar Stanić – Vrbas. Delegat:Saša Gužvić – Srpski Krstur

BAČKA: Đurđevac , Živina (od 72. Minuta Vrana) , Mezei , Kapetanović , Bursać , Šijačić , Matijašević , Vujošević (od 72. Malenčić) , Radmanović(od 63. Nenadović) , Milijašević ( od 84. Delić ) , Bašić Palković (od 63. Kujundžić)

HAJDUK: Rašeta , Dujaković , Kovačev ,Agbaba, Basarić , Kucurski (od 84. Terzić) , Jančić , Kovačev ( od 84. Trninić) , Stupar( od 72. Blagojević ) , Mančić ( od 72. Pekez) , Bajčev ( od 72. Damjanović)

Izvor: facebook.com/fkbackasubotica