Igman
Borcu bod u Mostaru
24.02.2024 sportdc.net

Velež - Borac 0:0

Fudbaleri Veleža i Borca danas su na stadionu Rođeni u Mostaru igrali derbi susret 20. kola VVin lige BiH, a konačan rezultat ovog meča je glasio 0:0

Već na samom startu utakmice, tačnije u četvrtoj minuti, Borac je zaprijetio preko Lukića, ali je Hadžikić fantastično reagovao i zaustavio udarac napadača banjalučke ekipe.

Isti fudbaler je u 17. minuti imao novu sjajnu priliku, kada sa dva metra nije uspio da postigne pogodak za vodstvo Borca, a već u narednom napadu, Suljić nije iskoristio dobru šansu, iako je bio sam pred golmanom Banjalučana.

Igrala se 20. minuta, kada su Rođeni imali novu priliku, u kojoj se ponovo našao Suljić, ali je lopta otišla pravo u ruke Miloševića, a u 26. minuti, Kulašin je na drugoj strani stvorio dobru šansu za svoj tim, ali se nije uspio upisati u listu strijelaca.

U 35. minuti sjajan udarac Hrkača je na fantastičan način odbranio Milošević, pa do kraja prvog poluvremena više nije bilo prilika, kako za jednu, tako i za drugu ekipu.

I pored toga što je kiša ometala igrače obje ekipe, budući da je padala u Mostaru, u prvom dijelu meča je bilo dosta prilika i za Velež i Borac, ali su samo golovi nedostajali.

Drugi dio meča u Mostaru je počeo pokušajem Blagaića, koji je šutirao sa 16 metara, ali je njegov udarac izblokiran, a onda su igrači Veleža zaprijetili. Iako je bilo opasno pred golom Banjalučana, lopta je ipak na kraju završila samo u rukama Miloševića.

Iako je Borac u nastavku susreta bio nešto bolji protivnik na terenu, s obzirom na to da se igralo na polovini Veleža, Rođeni su ipak u 77. minuti stvorili odličnu priliku preko Suljića, koji je pokušao da ugrozi protivnički gol, ali nije bio precizan.

Poslije prilike Suljića, Rođeni su imali dobru kontru. Oreč je centrirao, ali je Nišić izbacio loptu u korner, a u 92. minuti je Borac mogao doći do pobjede.

Pogriješio je na sredini terena jedan od igrača Veleža, Jurilj je krenuo sam prema golu, a onda je šutirao sa nekih desetak metara, ali je Hadžikić uz pomoć prečke spasio Rođene. To je bila posljednja šansa na meču, pa se susret u Mostaru završio bez golova.

Poslije današnjeg remija, Velež je završio na trećoj poziciji ligaške tabele i sada na svom kontu ima 35 osvojenih bodova, dok je Borac ostao na prvoj poziciji sa 49 osvojenih bodova.

U narednom kolu će Borac na svom terenu dočekati GOŠK, dok će Velež ići u goste Posušju.