0 0 pre godinu dana

Pazarci pazarili kraj Ibra

18.03.2023 Aleksandar Daišević

Košarkaši Sloge sa trenerom Markom Dimitrijevićem na tajm autu

Posle četiri vezana poraza u dva takmičenja, košarkaši Sloge su priliku za popravni tražili pred svojim navijačima, u meču sa Novim Pazarom. Gosati su prvu četvrtinu rešili u svoju korist 20-23 zahvaljujući činjenici da su pogodili četiri trojke, dok Sloga nije ni jednu. Domaći su koševe postizali „pod tablom“ pokušavajući da tu ostvare dominaciju. Novi Pazar, na krilima pobede u Čajetini, u ovom je periodu bio vrlo siguran i najavio da Kraljevčanima neće biti lako da prekinu poražavući niz u kome se nalaze. Iako su upisani u zapisnik, za Slogu nisu igrali Dan i kapiten Matović, što je bio veliki hendikep. Novi Pazar je i u drugoj četvrtini nastavio sa istom igrom, Mikavica je bio pravi motorino gostiju, dok su zapažene role imali Numanović i Radomirović. Sve do 16. minuta gosti su bili u vođstvu, ne većem od pet poena prednosti. Sloga je zahvaljujući Simeunoviću i Andervudu uspela da izjednači 35-35, a u 17. minutu „beli“ su postigli i prvu trojku (Stajčić), da bi Stamenić u narednom napadu pogodio još jednu za vođstvo Sloge 41-38. Uzvratio je Mikavica trojkom, nastavila se velika borba do odlaska na veliki odmor. Tačku na prvo poluvreme stavio je Tarik Brunčević sa 2+1 za vođstvo Novog Pazara 43-44.

U trećoj četvrtini Sloga ništa nije mogla da pogodi sa distance. nastavio se očajan procenat šuta za tri poena,a to je Novi Pazar iskoristio i preko razigranog Mikavice, te Nikolasa i Gutalja stigao do vođstva 53-47 u 25. minutu. Posle trojke Mikavice, novi Pazar je prvi put stigao do dvocifrene prednosti 51-61, igrao se 28. minut. Sloga je u ovom periodu igre mnogo grešila u organizaciji napada, mnogo izgubljenih lopti, što je gost znao da iskoristi. Nije se situacija mnogo promenila u poslednjoj deonici, osim što je Simeunović postigao konačno trojku za domaće, tek treću u ovom meču. Pazarci su bili po tom pitanju mnogo efikasniji i ponovo su imali 10 poena prednosti, posle trojke Brunčevića 59-69. Sloga se vratila trojkom Paunovića, prišla na četiri poena zaostatka 70-74, usledila je neizvesna završnica, poslednjih 90 sekundi meča. Presudila je trojka sa istekom napada iskusnog Numanovića iz skoro nemoguće pozicije kojom su gosti došli do 70-79. Ostalo je 48 sekundi do kraja meča, ali Paunović nije uspeo da pogodi dva puta za tri poena i bodovi su otišli za Novi Pazar. Zasluženo.

Dimitrijus Andervud najazapaženiji u Sloginom timu u porazu od Novog Pazara

SLOGA – NOVI PAZAR 70 – 79 (20-23, 23-21, 12-20, 15-15)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 500 Sudije: Pešić, Ninković, Marković

SLOGA: Dan, Paunović 8, Petrović 2, Stajčić 13, Savić 4, Matović, Andervud 18, Čekić 6, Vudragović2, Bojanić 2, Simeunović 12, Stamenić 3

NOVI PAZAR: Brunčević 11, Telej 2, Numanović 12, Mikavica 22, Radomirović 6, Gutalj 4, Pavlović, Vićentić 3, Nikolas 12, Bakić 6, Bukumirović, Islamović 1