Parunovac
Trudbenik
FUD
Fudbaleri Sloge iz Lozne nastavili niz dobrih rezultata

U okviru 22. kola prve okružne lige Rasinskog okruga na prepunom stadionu Kraj Morave u Lozni fudbaleri Soge su nadigrali rivala iz Mačkovca i slavili rezultatom 3:1.

Lepo prolećno vreme i dobri rezultati fudbalera Sloge uticali su da stadion Kraj Morave u Lozni bude ispunjen do poslednjeg mesta i vise od toga.

Utakmica je imala dva potpuno različita poluvremena. Već u 8. minutu dupli pas na ivici šesnaesterca gostiju su izveli Andrejić i Pećerić, a ovaj drugi je manirom iskusnog strelca smestio loptu pod prečku nemoćnog Perića. Od tog momenta inicijativu preuzimaju gosti iz Mačkovca. Već u 15. minutu koriste jednu grubu grešku odbrane domaćina, a ponajbolji fudbaler Mačkovca, Popović izbija sam pred Savića i rutinski postiže pogodak za izjednačenje. Imao je isti igrač još dva zicera u 35. i 38. minutu, ali je na sreću domaćina oba puta bio neprecizan. Jedinu pravu priliku u prvom poluvremenu za domaćina je imao Andrejić koji na odlično dodavanje Stojanovića šutirao tik pored stative nesigurnog Perića.

U drugom poluvremenu potpuno druga slika. Domaćin je preuzeo inicijativu i konstantnim napadima ugrožavao gol gostujućeg tima. Vrlo dobri prodori po bokovima Andrejića i brace Kovačević, njihovi opasni centaršutevi su stvarali popmetnju u kaznenom prostu Mačkovca, ali lopta nije htela u mrežu. U ovom period igre gosti su se branili i pokušavali dugačkim loptama na kontranapade, ali bez većih problema za domaćina. U 65. minutu jedan dobar centaršut Andrejića sa leve strane u srce šesnaesterca gde se najbolje snalazi Nenad Nedeljković i odlično odmerenim udarcem u suprotni ugao donosi toliko željenu prednost domaćem timu. Nastavili su domaćini sa napadima I dobrom igrom, ali se rezultat nije menjao sve do samog kraja utakmice. Naime u 87. minutu odličan presing na zadnju liniju gostiju su izvršili N.Nedeljković i Velisavljević. Loptu na desnoj strani uzima Velisavljević, upućuje odličan centaršut na penaltik gde je svoje skakačke mogućnosti pokazao Andrejić i izvanrednim udarcem glavom postavio konačan rezultat.

Sve u svemu malo teže nego što se očekivalo fudbaleri Sloge su nastavili niz od već 7 utakmica bez poraza računajući nerešen ishod u kupu. U sledećem kolu Sloga gostuje u komšijskom derbiju ekipi Poleta u Milutovcu a Mačkovac je takodje gost Čitluku.

Sloga (L) – Mačkovac 3:1  (1:1)

Stadion Kraj Morave u Lozni - gledalaca 150. Sudija: Milanović Luka (Kruševac) 5. Strelci: Pećerić u 8, N.Nedeljković u 65 i Andrejić u 87. minutu.za Slogu, a Popović u 15. minutu za Mačkovac. Igrač utakmice: Miloš Kovačević.

Sloga (L): Savić 7, S.Nedeljković 7, Milošević 7, Pećerić 7.5, Stojanović 7,5 (od 80 A.Vasiljević), Andrejić 7,5, N.Nedeljković 7,5, Mladenović 7, Ma.Kovačević 7, Mš.Kovačević 8, Velisavljević 7.

Mačkovac: Perić 6, Petrović 6,5, Spasojević 6 (od 71 Stevanović), DŽopalić 6, Šoškić 6, Tomić 6, Popović 6.5, Nasković 6, Stanojević 6, Simić 6,5, Minić 6.

Tekst: Radovan Milovanović