Jedinstvo
Sloboda
VFL Jug: Železničar - Hajduk 0:0

Železničar - Hajduk

Akteri derbi utakmice 9. kola ostali su dužni gledaocima. Od svega onoga što krasi fudbal kao igru malo je viđeno. Opšte je uverenje da su podelom bodova više zadovoljni gosti. Prvu priliku na utamici za promenu rezultata imao je domaćin u 10. minuti: Trbović je u kaznenom prostoru Hajduka omogućio Bosniću da se nađe u idealnoj poziciji da ozbiljno ugrozi gol Trkulje. Na žalost po domaćina, mreža lidera iz Divoša ostala je netaknuta. Tridesetak minuta kasnije, Kaurin je najviši pred golom gostiju, ali, njegov udarac glavom nije doneo ništa novo. U 68. minutu sjajnim šutem sa oko 25 metara Bosnić je pokušao da iznenadi Trkulju, ali, bez uspeha. Konačno, u poslednjim trenucima utakmice, Veselinović je bio u idealnoj šansi da ubačenu loptu sa strane pošalje na „pravo mesto“. Ipak, rezultat 0:0 ostao je kao konačan.

INĐIJA. Igralište: Gradski stadion „Toyo Tires Arena“. Gledalaca: 300. Sudija: Ognjen Mitrović (Ruma). Žuti kartoni: Radišić i Trbović (Želeničar), Skopljak, Halilović, Nikolić, Ignjić i Galić (Hajduk).   Igrač utakmice: Filip Osman.

ŽELEZNIČAR: Petković, Grković, Bosnić, Branković, Veselinović, Radišić, Osman, Milojević (od 84. Sudžum), Trbović, Kaurin (od 67. Bubalo), Šahurić.

HAJDUK: Trkulja, Skoljak, Halilović, Jević (od 72. Tomić), D. Nikolić, Krmar, Nađ, Ignjić, Galić, Erak (od75. Mandić), Pavlović (od 46. A. Simić ).