OFK Žarkovo
PKB
Goleada kod ranžirne stanice u Makišu

Nebojša Radišić, tren Lokomotive - foto: lična arhiva

Pored ranžirne stanice u Makišu sastali su se komšije Lokomottiva i Komgrap u izuzetno zanimljivom i raspucanom okršaju, uz obilje golova, odigrali meč za pamćenje. U uvodnim minutima domaćin je došao u vođstvo preko Bulata, koga je preciznim pasom, između dva igrača, uposlio Đurović. Na 2:0 povisio je Radosavljević sa “bele tačke” posle igranja rukom u kaznenom prostoru jednog od defanizvaca gostiju. “Građevinari” smanjuju u 27. minutu, ispucana lopta od strane Bajića se odbila do Kneževića koji prihvata odbitak, uz pomoć jednog obrambenog igrača menja smer i vara Stojića. Rezultat poravnava Aleksić iz gužve posle slobodnog udarca izvedenog iskosa, najprisebniji bio je Aleksić I lopta je završila u mreži.

Samo što je počelo drugo poluvreme mreža gostiju se po treći put zatresla. Ponovo je kreator bio lucidni Đurović, uputio je upotrebljiv pas prema raspucanom Prelić, koji lepim lobom prebacuje Aleksića. Kod četvrtog gola ponovo je na sceni Prelić, pre toga Spasić je presekao akciju rivala I uposlio dvostrukog strelca. Konačan rezultat postavio je dvostruki strelac Knežević, centaršut je prihvatio glavom i nakon intervencije golmana Stojića odbijenu loptu sproveo u mrežu. Od 73. minuta Lokomotiva je imala igrača više i mogli su u tri navrata da povise rezultat I otklone sve dileme oko pobednika. Ovom pobedom domaćin se izdigao iznad crte, odnosno iznad mesta koje donosi neizvestan baraž.

LOKOMOTIVA – KOMGRAP 4:3 (2:2)

Stadion u Makišu. Gledalaca oko 200. Sudija: Martin Radivojević(Lazarevac. Strelci: Bulat 9, Radosavljević 32(jedanaes.), Prelić 48, 72. minut(Lokomotiva), Knežević 27, 90, Aleksić32. minut(KOmgrap). Žuti kartoni: Cvetković(Lokomotiva), Jahović, Savić(Komgrap). Crveni karton: Đaković 73. minut(Komgrap).

Lokomotiva: Stojić, Petrović, Stojanović(Sječo), Perduv(Dimitrijević), Cvetković, Bajić, Radosavljević(Gogić), Đurović, Prelić, Spasić, Bulat(Živković).

Komgrap: Aleksić, Stolić, Knežević, Daković, Jahović(Grujić), Stevanović(Petrović), Savić(Mandić), Đurić, Mačužić, Mladenović.