Hajduk
Zuce 2019
Šušnjar
Jovanović potopio Boleč na Dorćolu

GSP Polet Dorćol uspešno nastavlja pohod ka Srpskoj ligi, danas su porazili nemoćni Boleč. Prvo je Janićijević sa preko 20 metara u 4. minutu pogodio stativu gola Boleča, a zatim se u 9. minutu Miletić našao sam pred golmanom Matićem nakon divnog pasa Jovanovića, međutim njegov šut sa par metara golman gostiju je odbranio.

Domaći u 11. minutu umalo nisu platili ceh promašajima, naime Stajković izlazi sam pred Ačanskog koji mu brani udarac na volšeban način. Stvari su pak došle na svoje u 14. minutu kada je Jovanović probio gostujuću odbranu i sa 14 metara "pocepao" mrežu nemoćnog Matića. Potom je sjajni Jovanović u 24. minutu na penalu pronašao usamljenog Janićijevića koji šutira glavom, odbranom se istakao gostujući golman Matić.

Najbolji igrač Dorćolaca Jovanović je u 34. minutu ponovo pobegao odbrani gostiju i rutinski završio akciju šutem sa 12-13 metara za 2:0. Meč je već tada bio zatvoren iako je ostalo da se odigra još dve trećine utakmice. Do kraja poluvremena viđen je kod gostiju još divno izveden slobodan udarac Stojsavljevića u 40. minutu sa 22 metra kada je gađao rašlje i prelepa parada i odbrana Ačanskog, za tv špice.

Samo što se krenulo u nastavku divna akcija gostiju, Trajković je proigrao Stajkovića, a ovaj sa 14 metara bio zamalo neprecizan. Igrao se 52. minut kada je posle udarca iz ugla koji je izveo Miletić do het-trika stigao Jovanović poslavši loptu pod prečku sa 7-8 metara udaljenosti. Domaći do kraja igraju sa pola gasa, a i sa takvom igrom mogli su da uvećaju prednost da su bili precizniji Ilić, Rebić i Jevtić. Poslednji gol na utakmici delo je Ilića u 88. minutu za konačnih 4:0.

Na kraju obe ekipe mogu biti zadovoljne, Dorćolci sa nova tri boda, a Boleč sa samo četiri gola u mreži. Prvenstvo se nastavlja za vikend kada "Gaučosi" gostuju u Zucu, a Boleč dočekuje Barajevo.

GSP POLET DORĆOL - BOLEČ 4:0 (2:0)

STADION: FK GSP Polet Dorćol, GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA:Stokić Jovan. POM.SUDIJE: Beočanin Anđelija i Ristić Petar. STRELCI: Jovanović 14, 34. i 52. i Ilić 88.min (GSP Polet Dorćol). ŽUTI KARTON: Dimić (GSP Polet Dorćol).

GSP POLET DORĆOL: Ačanski, Bajović (Vuletić), Rebić, Tatomirov, Pojužina, Đorđević, Bežanović (Dimić), Jovanović (Đurđević), Janićijević (Jevtić), Paučinac (Ilić), Miletić.

BOLEČ: Matić, Petković, Despotović (Trajković), Jovanović, Zdravković (Mutavdžić), Stevanović, Ramić, Stojsavljević, Stajković, Trajković, Nikolić.