Krila Krajine
Radnički 1918
Loše izdanje Vrbašana dovoljno za pobedu
06.11.2022 V. Jankov

Golman Živko Kozarski spasio je Gradištance ubedljivijeg poraza - foto: V. Jankov

Nekada su Gradištanci sa radošću obeležavali jubilarnu desetu pobedu u sezoni, a sada su sa tugom ispratili istobrojni poraz. Odmah da dodamo da ni Vrbašani nisu blistali, tačnije opravdali visoku treću poziciju na tabeli vojvođanskog „severa“, ali su, ipak, bili bolji i zasluženo slavili. A ako tražimo najslabiju kariku komšijskog sudara, onda je to bio sudija Bojan Carić iz Sombora, koji je grešio na štetu oba rivala, pogotovo kada nije dosudio po očigledan penal i za jedne i za druge.

Prvu prešku napravio je u 20. minutu, jer nije sankcionisao prekršaj nad Klisarićem u kaznenom prostotu domaćina, koji su iz kontre preko Savkova stigli u vođstvo od 1:0. Osmelio se u 28. minutu i, posle starta Ilića na Krajinoviću, dosudio nastrožu kaznu, koju Bičkei nije pretvorio u gol. Njegov šut sa bele tačke odbranio je Kozarski, lopta se, od stative, ponovo odbila doBičkeia, koji sa šest metara šitira i pogađa prečku, pa sena odmor otišlo s minimalcem Vojvodine.

Kako je krenuo nastavak, Krajinović je izjednačio. Desetak minuta kasnije isti igrač je dobro šutirao glavom,a Kozarski odbio do prečke i lopta je otišla van terena. U 62. minutu Bičkei je uspešno završio akciju saigrača i preokrenuo rezultat, rekli bismo, na pravu stranu. Dva minuta kasnije nova kardinalna greška sudije Carića. Kapiten domaćina Pelengić je iskosa sa desetak metara šutirao, a Jovanović u padu rukom zaustavio loptu koja je išla pravo u gol, ali sepištaljka nije čula. Mogao je Krajinović u 77. minutu do svog drugog gola, ali je Kozarski, kao i kod šuta Klisarića u 88. minutu, spasio svoju ekipu ubedljivijeg poraza.I kada su svi mislili da će se utakmica završiti rezultatom 1:2, Bičkei se svojim drugim golom pobrinuo dakonačno bude 1:3.

Po završetku utakmice došlo je do gužve na sredini terena, a „deblji kraj“ izvukao je jedino rezervni igrač Vrbasa Radojković, kome je pokazan crveni karton.

Vojvodina - OFK Vrbas   1:3   (1:0)

Bačko Gradište: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 100. Sudija: Bojan Carić (Sombor) 5,5. Strelci: Savkov u 20. minutu za Vojvodinu, a Krajinović u 46. i Bičkei u 62. i 90+3. minutu za OFK Vrbas. Žuti kartoni: Savkov,Ilić,Mihajlović, Prodanov (Vojvodina), a Jokić, Živkucin (OFK Vrbas). Crveni karton: Radojković (OFK Vrbas) posle utakmice.

Vojvodina: Kozarski 7, Ilić 6, Svilar 6, Draško 6, Rajačić 6 (pd 90. Vučur -), Tešanović 6, Savkov 6,5 (od 90 Dopuđ -), Pelengić 6 (od 90. Bošnjak -), Prodanov 6, Rondović 6 (od 46. Miladinov 6), Mihajlović 6 (od 75. Tubić -).

OFK Vrbas: Babin -, Šafranj 6,5 (od 76. Plavšić -), Vorgučin 7, Jovanović 6,5, Jokić 6,5, Jušković 7, Živkucin 7, Bičkei 7,5, Klisarić 6,5 (od 90. Srdanović -), Krajinović 7, Jelić 6,5 (od 46. Kaluđerpvić 6).