Mladost (L)

Belaćević za pobedu Sloge

08.04.2023 Aleksandar DaiÅ”ević

Vredna pobeda Sloge protiv Teleoptika u borbi za opstanak

Kadeti Sloge su stigli do zaslužene pobede, prve od 3. decembra proÅ”le godine kada je poražen Rad. Gosti iz Zemuna su imali svoje prilike, Spasojević je bio nesavladiv i veoma je zaslužan za tri boda svog tima. Počelo je sa dve prilike maleroznog Stamenkovića, ali je Spasojević oba puta reprezentativno odbranio. U prvom ozbiljnijem napadu domaći su stigli do penala. poÅ”to je Polić neoprezno rukom po licu udario Kaličanina u srcu Å”esnaesterca, u borbi za loptu. Ipak, kapiten ā€žbelihā€œ Vuković promaÅ”io je ceo gol. Igrao se 19. minutu, ali je sedam minuta kasnije, posle filigranske akcije, Sloga povela golom danas veoma zapaženog Belaćevića. PokuÅ”avali su gosti da do odlaska na veliki odmor dođu do izjednačenja, ali je Spasojević bio vrlo siguran na golu ā€žbelihā€œ. Na drugoj strani, Babić je imao odličnu priliku za Slogu posle prekida, ali nije bio precizan.

U nastavku su ponovo prvi zapretili gosti, M. Petrović je Å”utirao, Spasojević odbranio lopta se odbila na dva metra,a prazan gol promaÅ”io je Stamenković koji je poslao loptu nebu pod oblake. PromaÅ”aj veka! U 68. minutu M. Petrović je zahvatio volej i konačno matirao Spasojevića za izjednačenje 1-1. Ipak, radost gostiju trajala je samo dva minuta, nova akcija Sloge i lopta na drugoj stativi koju je sačekao Belaćević i smestio u mrežu za konačnih 2-1. Do kraja utakmice gledali smo bezuspeÅ”ne pokuÅ”aje ā€žoptičaraā€œ da dođu do izjednačenja, ali Sloga je uspela da sačuva pobedu vrednu opstanka u eliti.

Kadeti Sloge pobedili "optičare" - detalj sa utakmice

SLOGA (KV) ā€“ TELEOPTIK 2 ā€“ 1 (1 ā€“ 0)

Gradski stadion u Kraljevu Gledalaca: 250 Sudija: Marko Srećković (Kragujevac) 7,5 Strelci: Belaćević u 26. i 70. minutu za Slogu,a M. Petrović u 68. minutu za Teleoptik Žuti kartoni: Vuković (Sloga), Petrović, Polić, Iliev, Stemnković, Ninić, MilaÅ”inović (Teleoptik).Ā Igrač utakmice: Strahinja Belaćević (Sloga) 7,5.

SLOGA: Spasojević 7,5, Belaćević 7,5, Vuković 7, Vesković 7,5, Babić 7,5, Stanojević 7,5, Nikolić 7 (Mihajlović -), Kaličanin 7 (Joković -), Antonijević 7,5, Vuksanović 7, Virijević 7 (Dakić -).

TELEOPTIK: Grujičić 6,5, Matović 7, U. Petrović 7, Polić 6,5, Đorđević 6,5, Iliev 6,5 (Čiča 6), Ninić 7, Stamenković 6,5, M. Petrović 7 (Spasić -), Å ekularac 6 (Vasić 6), MilaÅ”inović 6,5.