Mladost (L)
GFK Jagodina
Brodarac
Kadeti Napretka prošli kao bosi po trnju protiv šampiona

Nakon dve startne pobede kadeti Zvezde dočekali su vršnjake iz Kruševca i utakmicu otvorili pogotkom nakon samo 70 sekundi igre. Maksimović je šutirao po zemlji sa 12 metara, golman gostiju kratko odbio loptu, pritrčao je Uroš Tegeltija i ćušnuo je u prazan gol.

Brzo vođstvo je dalo konfor domaćim igračima, dominantni su u daljem toku meča. Napadi su im smisleni, ali osim par šuteva Maksimovića sa distance od dvadesetak metara, nije bilo većih uzbuđenja pred gostujućim golom.

Ne odustaju Kruševljani od bunkera ni u nastavku, igraju sa svih 10 igrača grupisani na 30-35 metara od gola, kao da im je jedini cilj da se sa što manje golova u mreži vrate kući. Katenaćo gostiju je probijen u 58. minutu, strelac za crveno-bele bio je Ostojić. Kad je brava otključana onda je sve lakše, samo 2 minuta kasnije je 3:0, a pogodak je dao vispreni Maksimović sa par metara razdaljine posle centaršuta Vukojevića.

Rezervista Vukojević je nakon asistencije upisao i pogodak u 76. minutu, rezantnim šutem sa 18 metara po zemlji pogodio je donji desni ugao, a minut kasnije asistirao je Goluboviću za peti gol. Do kraja susreta bilo je samo pitanje sa koliko golova će na kraju Beograđani ispratiti goste, a Ivanović je sa dva gola u 82. i 84. minutu upotpunio rapsodiju za konačnih 7:0.

Visoka pobeda ostavila je Zvezdu na čelu tabele, a za vikend kada se nastavlja prvenstvo momci u crveno-belom će gostovati u Subotici, dok Napretku u Kruševac stižu dečaci iz Lučana.

CRVENA ZVEZDA - NAPREDAK 7:0 (1:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Peković Petar. POM.SUDIJE: Piljak Andreja i Tatomirović Slobodan. STRELCI: U.Tegeltija 2, Ostojić 58, Maksimović 60, Vukojević 76, Golubović 77. i Ivanović 82. i 84.min (C.Zvezda).

CRVENA ZVEZDA: Draškić, Ostojić (D.Tegeltija), Đurić, T.Ilić, Stojanović (U.Ilić), Milosavljević, Katanić (Vukojević), Petrović, Golubović, Maksimović (Ivanović), U.Tegeltija (Žagar).

NAPREDAK: Kovačević (Balević), V.Petrović, Stanojčić, O.Petrović (M.Filipović), Trajković, Ivezić, Miladinović (Terzić), Zeković (Lazarević), Marinković, Panić (Jevtić), Mihajlović.