Žuti karton
Viktor Radojević
45'
"Kanarinci" cvrkutali u Ljutice Bogdana

Novosađani se nalaze u velikom naletu iz poslednjih 8 kola imaju 7 pobeda i samo poraz u Pančevu i žele ako ne direktan plasman onda barem baraž za Super ligu Srbije. Danas su im na liniju stali mladi i ambiciozni Grafosi koji su značajno oslabljeni u odnosu na prvi deo sezone.

Sam početak je nagovestio dobru utakmicu, Nedeljković u 4. minutu upućuje centaršut na drugu stativu, a osamnaestogodišnji Radojević poluvolej udarcem šalje loptu do leve stative gola gostiju. Potom je Nikolašević u 9. minutu sa ivice kaznenog prostora uzdrmao prečku, Novosađani su miljenici fortune.

Staro pravilo o neiskorišćenim prilikama pokazalo se i sada, kaznio ih je Kokir iz slobodnjaka sa 18 metara u 14. minutu, pronašao je samo ćoše nemoćnog Guteše i doveo "kanarince" u vođstvo. Točak vodenice se okrenuo na stranu gostiju, u 20. minutu Vasiljević je oborio Kokira u svom kaznenom prostoru, a siguran realizator najstrože kazne bio je Vojislav Balabanović, već je 0:2. Mogao je Grafičar da se vrati odmah u igru, Stajićev šut glavom iz blizine bravurozno je odbranio Elesin, samo minut kasnije.

Tempo je potom malo opao, do poluvremena je viđena još samo jedna lepa akcija u 34. minutu. Strelac drugog pogotka za Novosađane Balabanović je prošao po boku i uputio centaršut na penal, Živković je pokušao atraktivno, makazicama, da ugrozi Gutešu, međutim loptu je poslao visoko iznad gola.

Drugo poluvreme je odigrano smanjenog inteziteta, gosti zadovoljni vođstvom ne forsiraju, a domaći su nemoćni da naprave preokret kako u igri tako i rezultatu. Igralo se sa puno prekida zbog prekršaja tako da je i to uticalo na ritam igre. Bilo je je po par udaraca sa distance na obe strane, ali bez opasnosti po vratare. Najbliži golu su bili domaći u 90. minutu kada je Dimitrićev slobodnjak sa 18 metara završio tik kraj roglja gola Elesina.

Novi Sad je novom pobedom uvećao šanse u borbi za elitni rang, dok Grafičar nastavlja sa bledim izdanjima ovog proleća. Naredno 23. kolo na programu je sledećeg vikenda kada Grafičar ide na noge Trajalu u Kruševac, dok Novi Sad dočekuje užičku Slobodu.

GRAFIČAR - NOVI SAD 0:2 (0:2)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Lukić Aleksandar. POM.SUDIJE: Jovanović-Džajić Nemanja i Đurić Željko. STRELCI: Kokir 14. i V.Balabanović 21.min (k.u.) (Novi Sad). ŽUTI KARTONI: Radojević i Nedeljković (Grafičar), Elesin i Radivojević (Novi Sad).

GRAFIČAR: Guteša, Nedeljković, Petrović, Bubanj (Bajić), Vasiljević, Ivelja (Dimitrić), Ćurić, Nikolašević, Đurić (Vukičević), Radojević, Stajić (Mekenzi).

NOVI SAD: Elesin, Radivojević, V.Balabanović (Blagojević), Mladenović (Vujaklija), Leandro, Kokir (Serdar), M.Balabanović, Milošević, Živković (Kamara), Jokić, Mažić.

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Mozzart Bet Prva liga Srbije RFK Grafičar RFK Novi Sad 1921