Vrščani odbranili utvrđenje
12.11.2022 B. Josimov

Detalj sa meča - foto: prvaliga.rs

Vrščani su se na najlepši mogući način oprostili od svojih simpatizera u ovoj kalendarskoj godini savladavši na stadionu pod kulom, posle velike borbe, odličnu ekipu Metalca.

Izabranici trenera Nenada Mijailovića prikazali su jednu od najboljih partija ove jeseni, ponovo su bili borbeni lavovi sa početka sezone i trijumfom izašli iz rezultatske krize. Od prvog minuta OFK Vršac je imao kontrolu igre, terensku dominaciju i veći posed lopte i već u ranoj fazi stvorio prvu kolosalnu priliku. U 6. minutu Ilić je odlično izveo korner, Petrić je najviše skočio u šesnaestercu gostiju, snažno šutirao, ali je lopta prohujala iznad prečke. U 22. minutu stopostotna šansa za OFK Vršac. Mršulja je uputio precizan pas Milivojeviću, golman Mirković je loše procenio situaciju, izašao daleko van kaznenog prostora, bek Vrščana ga je obišao, centrirao u srce šesnaesterca, ali je Kilibarda za delić sekunde zakasnio da ubaci loptu u prazan gol. U 25. minutu novi korner i nova šansa za OFK Vršac, udarac Kilibarde završio je pored gola. U 26. minutu OFK Vršac je materijalizovao dominaciju, Ilić je odlično centrirao iz kornera, lopta je pala na desetak metara, u gužvi pred golom Metalca najprisebniji i najveštiji bio je Senegalac Diuf i preciznim udarcem zatresao mrežu, 1:0.

U završnici prvog poluvremena Milanovčani su se oslobodili pritiska i u 37. minutu stvorili najbolju priliku na utakmici. Vasilije Đurić je centrirao sa leve strane, golman Vrščana Andrijanić vladao je situacijom, bio na lopti, ali mu je ona volšebno ispala iz ruku i došla pravo na nogu Nigerijcu Abahu koji je iz stopostotne šanse šutirao preko gola.

U drugom poluvremenu nastavila se borba sa ogromnom potrošnjom energije, Vrščani su zatvorili sve prilaze ka svom golu, imali kontrolu na sredini terena, ali nisu stvarali prilike kao u prvom delu. Ni gosti nisu uspeli urade ništa konkretno pred golom OFK Vršca, svi centaršutevi sa krila bili su plen, u drugom poluvremenu, sigurnog Andrijanića.

Na konferenciji za medije trener Metalca, Petrović, čestitao je Vrščanima na pobedi i pohvalio je višegodišnji rad rukovodstva Vrščana i trenera Mijailovića koji daje rezultat. Šef struke Vrščana izrazio je zadovoljstvo zbog pristupa svojih igrača i zahvalio navijačima na velikoj podršci.

OFK VRŠAC – METALAC 1:0 (1:0)

Gradski stadion u Vršcu, gledalaca 1.000, sudija: Ljubiša Borisavljević (Ivanjica) 7, strelac: Šerif Diuf u 26. minutu, žuti kartoni: Diuf, Mršulja, Petrić, Braunović, Radisavljević, Mažić (OFK Vršac), Nešić, Žakula, Đurić (Metalac). Igrač utakmice: Šerif Diuf.

OFK VRŠAC: Andrijanić 7, Petrić 8, Milivojević 7,5 (od 58. Parađina 7), Ilić 8, V. Blagojević 7,5, Braunović 7,5 (od 90. Delić -), Glavinić 7 (od 76. Vujić 7), Kilibarda 7 (od 58. Radisavljević 7), Kadijević 7 (od 90. Mažić -), Diuf 8,5, Mršulja 8.

METALAC: Mirković 7, Nikolić 6,5, Nešić 6,5, Ratković 7 (od 86. Furtula -), Đurić 7,5, Abah 7,5 (od 82. Živanović -), Maksimović 7 (od 82. Abdul -), Lukić 7 (od 56. Luković 6,5) Zdravković 6,5, Milićević 6,5, Žakula 7.

Tekst: B. Josimov

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Mozzart Bet Prva liga Srbije OFK Vršac Metalac