RB Leipzig
Sporting Braga
Ajntraht osvojio Ligu Evrope
19.05.2022 sportdc.net

Fudbaleri Ajntrahta osvojili su Ligu Evrope. Oni su u finalu savladali Rendžerse sa 6-5 nakon boljeg izvođenja penala.

U prvom poluvremenu Ajntraht je bio bolji. Pokušavali su Knauf, Kostić i Bore ali bez uspjeha. U nastavku, Aribo donosi vodstvo Rendžersu. Bore je donio izjednačenje svojoj ekipi na asistenciju Filipa Kostića. Srpski fudbaler imao je šansu u završnici ali nije je iskoristio. Meč je otišao u produžetke a u poslednjim trenucima istih, Kent je imao sjajnu šansu ali je Trap odbranio.

O pobjedniku su odličivali penali. U prve tri serije, svi su pogodili. U četvrtoj, Ramzi nije pogodio za Rendžers a Kostić je donio vodstvo Ajntrahtu. U petoj seriji, Ruf je pogodio za Rendžers dok je Bore pogodio za pobjedu svoje ekipe.

Ovom pobjedom, tim iz Frankfurta osigurao je i plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal UEFA Europa League - Final stages Eintracht Rangers