pre 2 godine 0 · 0
Branke90

Partizan šampion

Detalj sa meča finala - foto: Vanja Bejin

U nedelju na terenu FK Heroj u Jajincima, odigrana je utakmica Finala Prvenstva Srbije za seniore u sezoni 2021. Megdan su podelile najbolje srpske ekipe u ovom trenutku RK Rad i RK Partizan.

Utakmicu je otvorio Partizan u 7. minutu, kaznom pretvorenom od strane otvarača Andrić Aleksandra za rezultat 0-3. Tri minuta kasnije Rad izjednačava na 3-3 kaznom iskusnog Uroša Babića, da bi već u 16. minutu preokrenuo rezultat, novom kaznom Babića za 6-3. Igrač Partizana dobija javnu opomenu zbog visokog obaranja, pa Partizan ostaje sa igračem manje od 27. minuta. Do kraja poluvremena viđene su još dve kazne i to prvo u 37. minutu Nikola Stanković povećava vođstvo Rada na 9-3, da bi Aleksandar Andrić u 39. minutu postavio konačan rezultat prvog poluvremena 9-6. Mali rezultat govori o velikoj borbenosti koje su obe ekipe pružile u prvom delu utakmice, kako i dolikuje borbi za tituli državnog prvaka.

Rad dobro počinje drugo poluvreme i već u 43. minutu Nikola Stanković postiže esej za vođstvo od 14-6. Do 60. minuta je vođena rovovska borba, nakon čega Partizan preuzima inicijativu i od tog momenta započinje furiozni preokret u režiji super talentovanog Aljoše Avramovića. Najpre postiže esej u 60. minutu, koji uspešno pretvara Andrić, zatim drugi esej Avramovića u 64. minutu, koji je Andrić ponovo uspešno pretvorio i na kraju treći esej Avramovića u 78. minutu, koji Aleksandar Andrić ponovo uspešno pretvara, za konačnih 14-27 za RK Partizan.

Aleksandar Andrić je postao najbolji strelac u sezoni 2021. godine, tokom koje je postigao 124 poena, od toga 6 eseja, 4 kazne i 41. pretvaranje.

Ragbi klub Partizan je osvojio 4. uzastopnu titulu i time se potvrdio kao najtrofejniji srpski klub. Čestitamo Ragbi klubu Partizan na tituli i Aleksandru Andriću na trofeju najboljeg strelca lige.

RK Rad: 1. Đukić Vladimir, 2. Trujkić Milan, 3. Vraneš Predrag, 4. Petrović Branimir, 5. Nikolić Stevan, 6. Pećanac Relja 7. Ristić Marko, 8. Ćosović Alen, 9. Božić Srđan, 10. Živanov Miladin, 11. Jončić Uroš, 12. Stošić Nemanja, 13. Stanković Nikola, 14. Stojiljković Strahinja, 15. Babić Uroš, 16. Karanović Vojin, 17. Mujović Mateja, 18. Jajčanin Ognjen.

RK Partizan: 1. Pejović Vid, 2. Spasenović Ivan, 3. Ljubičić Aleksandar, 4. Stanić Radovan, 5. Preradojević Đorđe, 6. Medić Vukašin, 7. Đorđević Stefan, 8. Krstić Aleksandar, 9. Radić Borislav, 10. Andrić Aleksandar, 11. Avramović Aljoša, 12. Ljubičić Miloš, 13. Dejanović Vladimir, 14. Srećković Velibor, 15. Dejanović Igor, 16. Joksimović Miloš, 17. Devetak Sergej, 18. Stojičević Slobodan, 19. Janković Boban, 20. Nikolić Stefan, 21. Tamburić Miloš, 22. Štrbac Vuk, 23. Raspet Marko.

Izvor: rugbyserbia.com