Mladost (S)
Osmanović se vratio fudbalu i postigao dva gola na gostovanju u Stublu
16.11.2021 vranjenews.rs

Trese mreže i u 49. godini: Dejan Osmanović. Foto FK Radnički 2021

Radnički 2021 iz Vranja ostvario je još jednu istorijsku pobedu u šampionatu Pčinjske okružne lige, prvu u gostima po povratku takmičarskim utakmicama posle deset godina pauze, i to protiv FSU Južne pruge u Stublu - bilo je 1:4.

Utakmicu 10. kola obeležio je povratak na teren nekada najboljeg strelca Prve lige Jugoslavije Dejana Osmanovića, koji je u dosadašnjem toku prvenstva vodio vranjski tim sa klupe (ujedno je i predsednik kluba), i upravo je četrdesetdevetogodišnji napadač zapečatio subinu domaćina.

U prvom poluvremenu utakmice u Stublu viđena je velika borba, a golove za Vranjance postigli su u tom periodu Stamenković i Krstić (fenomenalan pogodak iz slobodnog udarca).

U drugom poluvremenu u igru je ušao Osmanović, koji je registrovan za vranjski klub i kao igrač, i nije prošlo ni nekoliko minuta kada je postigao prvi gol. Za konačnih 1:4 još jednim pogotkom pobinuo se ko drugi do Osmanović, legenda vranjskog i srpskog fudbala.

Na tabeli je vođstvo preuzela Lugina sa 19 bodova, a na drugom mestu je Mineralac sa istim brojem bodova i nešto slabijim gol količnikom. BSK je treći sa 18, a Levosoje četvrto sa 17 bodova. Vranjski Radnički 2021 je trenutno sedmi sa 13 bodova. Derbi narednog 11. kola odigraće se sledećeg vikenda u Vranju gde će domaći Radnički 2021 dočekati prvoplasiranu Luginu. U ostalim utakmicama sastaće se Pavlovac - Čelik, BSK - Mladost (B), Vihor - Levosoje i Mladost (S) - Mineralac. Slobodna će biti FSU Južna pruga.

Izvor: vranjenews.rs