Student
Karaburma
Trijumf sa primesama gorčine

Ivan Simić sa košarkašicama Kraljeva na tajm autu

"Malene" još čekaju na pobedu u gostima, ali kada su utakmice kraj Ibra u pitanju, tu ne ostavljaju ni gram nade rivalima. Zrenjaninke su od početka bile zbunjene jakim ritmom i presingom u odbrani košarkašica Kraljeva što im je donelo lagano i ubedljivo vođstvo. Značajnu minutažu su dobile i mlađe snage, a već na velikom odmoru „malene“ su imale lepu prednost 37-21.

U drugom poluvremenu, u prvih pet minuta, Kraljevo je podiglo prednost na 26 razlike i tu kao da su izabranice Ivana Simića zaključile meč. Potpuno su stale, zatajio je šut, usledilo je mnogo izgubljenih lopti i Proleter se mic po mic vratio u igru. Pilipović je za kratko vreme sa sedam poena dovela svoj tim na jednocifren zaostatak, da bi u poslednja dva minuta domaće zaigrale ozbiljnije i angažovanije te ostvarile očekivanu pobedu. Ostaje opor utisak trijumfa u kome je poslednjeplasirani tim u prvenstvu dobio drugo poluvreme.

Sigurna igra i ubedljiva pobeda košarkašica Kraljeva protiv Proletera

ŽKK KRALjEVO – PROLETER 023 75 – 60 (21-8, 16-13, 20-16, 18-23)

Dvorana: „Kutija šibica“ na Ibarskom keju Gledalaca: 200 Sudije: Nedeljković (Niš), Nikolić i Đorđević (Leskovac)

ŽKK KRALjEVO: Gobeljić 7 (9 sk), Todorović 9, Bejker 11 (6 sk), Ašanti Tomas 6, Račić 16 (8 sk), Arsović 9, Radović 5, Zukanović, Stevanović, Biočanin 2, Mitrović 10 (5 as), Nedeljković

PROLETER 023: Radović 4, Lambić 6 (6 il), N. Bajin, M. Bajin, Mršić 8, Muratović 16 (5 sk, 5 il), Bosnić 9 (9 sk, 6 il), Mihajlović 3 (7 sk), Pilipović 7, Škundrić 7 (7 il).