Leštane
BASK
Zvezdara
"Majstori" overili indeks studentima

Današnji susret "Majstori" sa Novog Beograda su protiv komšija iz Studentskog grada počeli otvorenom igrom od samog starta. Simić u 4. i Ahmetović u 7. minutu isprobali su budnost Bojovića šutevima sa ivice kaznenog prostora, golman gostiju je u oba slučaja sjajno intervenisao. Ni Branković u 16. minutu sa 18 metara ne uspeva da savlada Bojovića koji je i od njega uspešniji. Kad totalna ofanziva domaćih nije urodila plodom, usledila je kazna iz brzog kontranapada u 25. minutu. Pupovac je lepo uposlio Dragojlovića, a ovaj loptu poslao ispod nemoćnog golmana Ristića. Međutim, nisu gosti uspeli da zadrže vođstvo ni cela dva minuta, izjednačio je Nuredini prizemnim udarcem iz srca šesnaesterca.

Radnički posle izjednačenja nastavlja sa promašajima. U 35. minutu Lekanić je idealno uposlio Brankovića koji sa svega 2 metra ne uspeva da pogodi okvir gola gostiju. Majstori najzad do vođstva stižu u 43. minutu, Simić je spoljnim efeom sa 18 metara ubio pauka. Rezultat na poluvremenu je 2:1 za Radnički.

Ritam je u nastavku popustio, a prva atraktvna situacija je viđena u 52. minutu, šut Simića sa dvadesetak metara odbranio je lepom paradom Bojović. Tri minuta kasnije Arsović na suprotnoj strani umalo nije ugrozio gol Radničkog, sa 18 metara je šutirao kraj same stative.
Brankovića danas neće gol, prvo je šutem sa 23 metra, u 59. minutu, pogodio stativu gostiju, a nekoliko desetina sekundi kasnije nakon kornera šutirao je glavom sa peterca, pravo u dobro postavljenog Bojovića. Poslednju priliku za promenu rezultata propustio je bek domaćih Lekanić, kada u 88. minutu sa desetak metara pogađa stativu.
Rezultat iz prvog poluvremena je bio i krajnji i sa nova 3 boda Radnički se učvrstio na vrhu Srpske lige "Beograd". Za vikend je na programu 27. kolo, Radnički ide u goste poslednjeplasiranim Leštanima, a Studentski grad dočekuje Prvu iskru iz Bariča na stadionu FK Bežanija.

RADNIČKI (NB) - STUDENTSKI GRAD 2:1 (2:1)

STADION: SC FSB Ada Ciganlija.0 GLEDALACA: 50. GL.SUDIJA: Karanović Marko. POM.SUDIJE: Đorđević Ratko i Milanović Stefan. STRELCI: Nuredini 27. i Simić 43.min (Radnički NB), Dragojlović 25.min (St.grad). ŽUTI KARTONI: Milivojević (Radnički NB), Dragojlović (St.grad).
RADNIČKI (NB): B.Ristić, Lekanić, Nedeljković (Janić), Trajković, Milivojević, Nuredini (L.Đokić), Ahmetović (Popović), Branković (Aničić), Simić, Rakić (A.Ristić), N.Đokić.
STUDENTSKI GRAD: Bojović, Jovanov, Marinković, Vukotić (Baić), Milanović, Pupovac (Hrelja), Gavrilović (Stefanović), Milošević, Arsović, Dragojlović (Jadžić), Stokić (Tufegdžić).