Mladost (T)
Mladost (BP)
Ni "D" od derbija vojvođanskog "severa"
17.10.2021 V. Jankov

Lazić obilazi golmana Bošnjaka i postiže četvrti gol za Stanišić - foto: V. Jankov

Od derbija vojvođanskog "severa" nije bilo ni "D". Rivali su istrčali na teren u desetkovanim sastavima, pa je sve ličilo kao da se igra derbi međuopštinskih ligaša. Kiša golova po miholjskom letnjem danu je plod grešaka odbrane, a ne smišljenih akcija napadača. Sve u svemu, stotinak gledalaca koji su pratili utakmicu, zažalili su što su došli.

Seriju golova otvorio je Bratislav Jelić već u devetom minutu primivši neometan dijagonalno upućenu loptu na desnom boku, vodio je dvadesetak metara, a kada je došao do pozicije za šut opaliopo njoj i ona se zaustavila u suprotnom uglu. Već u narednom napadu kapiten gostiju Matijaš je šutirao da ivice kaznenog prostora i uzdrmao prečku, a u 13. minutu je isti igrač sa desetak metara šutirao kraj gola. Topić je u 24. minutu proigrao Nenada Kudrića, koji je pobegao pratiocu i šutirao, a golman odbranio. Kontranapad gostiju u 32. minutu golom je završio je Pjošta, koji je minut kasnije sa peterca šutirao glavom kraj gola.

Pjošta je u 55. minutu izbegao ofsajd situaciju i lako poentirao kraj istrčalog Bošnjaka. Samo minut kasnije Boškov je proigrao Topića, a ovaj izjednačio na 2:2. Plavišić je u 55. minutu opalio po lopti sa 18 metara, a Bošnjak samo pogledom ispratio njen let u gornji desni ugao. Tri minuta posle, Pjošta je proigrao Lazića, koji je obišao istrčalog Bošnjaka i mirno poslao loptu u prazan gol. Konačan rezultat postavio je kapiten Gradištanaca Pelengić u 73. minutu.

Vojvodina (BG) - Stanišić 1920  3:4  (1:1)

Bačko Gradište: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“ Gledalaca: 100. Sudija: Nikola Šćepanović (Kruščić). Strelci: B. Jelić u 9, Topić u 52. i Pelengić u 73. minutu za Vojvodinu (BG), a Pjošta u 32. i 51, Plavšić u 55. i Lazić u 64. minutu za Stanišić.

Vojvodina (BG): Bošnjak 5,5, Hasičić 5,5, Petrović 6 (od 62 Tatić 5), D. Kudrić 6, Narančić 6, Janković 7, Boškov 6,5, Topić 6,5, Pelengić 6,5, N. Kudrić 6, B. Jelić – (od 25. Novaković 5).

Stanišić 1920: Jeličić 5,5, Knežević 6 (od 75. Tevanović -), Buišić 6, Mitrović 6, Vujin 6, Basarić 6, Plavšić 7, Matijaš 7, Lazić 7, Pjošta 7,5, Vulin 6,5 (od 70. Asan -).