1. Maj Ruma
Velika pobeda Zrenjaninaca za korak bliže ka opstanku
28.05.2022 ZR KLIK

Radost fudbalera Radničkog nakon postignutog pogotka

Fudbaleri Radničkog, u pravoj triler utakmici, ostvarili su pobedu sezone na "Skrobari" nad Borcem iz Sakula rezultatom 2:1 i sada su na još jedan korak bliže opstanku u Srpskoj ligi.

Iako oslabljeni crveno-crni su ostavili srce na terenu i to je publika itekako nagradila. Nakon što je Marković u 35. minutu srušen u šesnaestercu, sudija Petrović pokazao je  na belu tačku. Penal je izveo Bačvanski i doveo Radnički u vođstvo.

U drugom poluvremenu, nakon odličnog centaršuta Radića na drugoj statitvi loptu je dočekao Milenković i spustio je iza leđa golamana Lekića u 60 minutu za 1:1.

Pritiskali su gosti u nastavku, ali je u 81. minutu Ilić probio po levoj strani, došao do korner linije na ivici šesnaesterca i dodao povratnu za Krstinića, koji se postavio ispred golamana Petrovića i leđima poslao loptu za 2:1 i ogromno oduševljenje prisutne publike.

Do kraja utakmice uspeli su crveno-crni da sačuvaju svoj gol i osvoje velika tri boda i načine korak bliže ka opstanku u Srpskoj ligi grupa "Vojvodina".

Srpske lige Srpske lige Srpska liga Vojvodina Radnički (Zr) Borac (S)