Radnički pobedom nad ekipom Starog Grada van zone ispadanja
23.10.2021 ZR KLIK

Dvostruki strelac na meču Vladimir Jovanović u duelu sa kapitenom gostiju Damjanom Rodićem.

Na terenu kod "Skrobare"pred oko 200 gledalaca fudbaleri Radničkog, u okviru 11. kola Srpske lige grupa "Vojvodina", ugostili su ekipu Starog Grada iz Bačke Palanke i ostvarili vrednu pobedu rezultatom 2:1 za beg iz začelja tabele.

Prvi pogodak na meču viđen je kada je  Gajilović  povukao loptu sa sredine terena, izašao sam pred golmana gostiju Kneževića i nesebično  dodao Jovanoviću koji rutinski pogađa za 1:0 u 24. minutu.

Imali su crveno-crni u 32. minutu veliku priliku, kada je Gajilović probio po desnoj strani asistirao za Ilića koji je šutirao direktno u golmana,  odbijenu loptu zahvata Krstinić, ali na sreću gostiju pogađa igrača odbrane.

U 41. minutu Runjevac proigrava Jovanovića koji odlično probija po levoj strani i iskosa sa 7 metara pogađa suprotan ugao za 2:0.

Jovanov u 50. minutu igra rukom u šesnaestercu, sudija Ćirović iz Vršca pokazuje na belu tačku. Penal za goste izvodi Kostić, ali mladi golman Bačko brani i rezultat ostaje nepromenjen.

Nakon odlične odbrane penala Bačko u 53. minutu greši na ivici šesnaesterca, Tasić mu uzima loptu i smanjuje na 2:1. Raspoloženi Jovanović u 63. minutu ubacuje loptu sa leve strane, na nju natrčava Bačvanski, šutira, ali lopta završava tik pored stative Kneževića.

Mogli su gosti do gola u 69. minutu, ali je nakon prodora i šuta Kostića lopta pogodila stativu, a zatim je na odbijenu loptu glavom natrčao kapiten Rodić, uputio udarac, lopta je pala na gol liniju i odbrana domaćih je izbacila daleko od svog gola. Bačvanski je u 71. minutu odlično izveo slobodan udarac sa 20 metara, ali je golman Knežević sjajnom intervencijom uspeo da je izbije.

Do kraja utakmice vodila se rovovska bitka, ali bez promene rezultata, Radnički-Strai Grad 2:1.

U sledećem kolu fudbaleri Radničkog igraju, 31. oktobra u gostima, protiv Borca iz Šajkaša.

RADNIČKI Zrenjnain: Bačko, Bjelica, Runjevac, Jovanov, Krstinić, Jovanović, Ilić, Gajilović, Bačvanski, Turkulj i Novevski. Zamenici igrača: Galin, Sarić, Krstin, Vujović, Nešović, Vulić i Kovačević.

STARI GRAD: Knežević, Rakić, Gluvić, Stojanović, Kostić, Tasić, Zeljković, Rodić, Ilić M, Bajić i Zekić. Zamenici igrača: Vlajić, Ilić V, Torbica i Sedlar.