Rad
0 0 pre 3 godine
1 komentara
Branke90
BRK Crvena Zvezda je u meč protiv Pančevačkog Dinama ušla kao favorit, čak i nakon neočekivanog poraza od Vojvodine u prošlom kolu. Mladi Pančevci su se potajno nadali da mogu da učine nešto više na utakmici i iznenade crveno bele. Utakmica se odigrala u subotu 03.04.2021. godine na ragbi terenu u Starčevu. Zvezda je ušla veoma dobru u utakmicu. Dobra koncentracija i igra u visokom ritmu je nametnula Pančevcima pritisak iz koga gosti izvlače prvi benefit u 6. minutu meča preko Miljana Nikolića koji postiže esej. Dobrivoje Lojanica je siguran u šutu iz transformacije za 7-0 u korist Zvezde. U tim trenucima mladi Dinamovci uspostavljaju svoj ritam i popuštaju pritisak gostiju. Međutim u 13. minutu ponovo na scenu stupa Nikolić koji sjajnim prodorom postiže novi esej. Lojanica je ponovo siguran u šutu za 14-0. Potom je usledila izjednačena igra gde su obe ekipe imale prilike za postizanje eseja, međutim esej prostori su mirovali. Ali samo do 34. minuta kada raspoloženi Lojanica postiže esej koji ujedno i pretvara za 21-0, što je ujedno bio i kraj prvog poluvremena. Na početku drugog dela meča, Pančevci se bude i odmah na počeku u 42. minutu Aleksandar Krkljuš postiže esej. Uz uspešnu transformaciju rezultat se smanjuje na 21-7. Tada je Dinamo video da može ravnopravno da igra protiv Zvezde i tu se borba rasplamsala. Odbrane oba tima su bile na visini zadataka i nisu dozvoljavale napadima da poentiraju. Do sledeće promene se čekalo do 69. minuta kada je Lojanica uspešnim šutem iz kazne povisio rezultat na 24-7. Do kraja meča je Uroš Maritnović u nezaustavčjivom prodoru postigao esej za 29-7, što je ujedno i konačni rezultat meča. Potrebno je istaći da se meč igrao po jako teškom vremenu i vlažnom terenu, i uprkos tome viđen je odličan ragbi.