Zenon
PP 192
0 0 pre 3 godine

Remi u Prijepolju: PP 192 - Kareli 2:2

Uakmica 11. kola Regionalne futsal lige Zapad - grupe A između PP 192 i Karelija zavrÅ”ena je podelom bodova - 2:2 (1:0). Tako je, nakon čuvenih 0:0 u Ubu, joÅ” jedan duel ovih rivala zavrÅ”en nereÅ”enim rezultatom.

Siugrno je da će igrači obe ekipe žaliti Å”to nisu ugrabili ceo plen, smatrajući da su mogli do joÅ” nekog pogotka. I verovatno bi i mogli da sinoć na golu Ubljana nije stajao Mirko Ćurguz (koji je uÅ”ao u 10. minutu nakon povrede Ivana Stefanovića), a Viktor Ratković među stativama "orlova sa tromeđe".

Bila je ovo izuzuetno uzbudljiva, borbena utakmica sa puno tempa. Ipak, u prvom poluvremenu viđen je samo jedan pogodak, kada je u 8. minutu u kontranapadu "3 na 2" Milan Lapčević Å”utirao iskosa sa desne strane, golman gostiju Stefanović odbranom sprečio pogodak, ali se lopta odbila na suprotnu stranu, na nogu Miroslavu Cvijoviću, koji je iskosa sa leve strane zatresao mrežu gola Karelija - 1:0.

Najizgledniju priliku gosti su propustili u poslednjem minutu prvog poluvremena kada je jedno dodavanje igrača PP 192 na njihovoj polovini presekao Aleksandar Pavić, stuÅ”tio se pravo kao golu domaćih, Å”utirao sa oko 10 metara, ali je Ratković izaÅ”ao na samu ivicu Å”esterca, skratio ugao i rukom skrenuo loptu u korner.

U nastavku se igralo joÅ” intenzivnije, sa joÅ” viÅ”e uzbuđenja, međutim promene rezultata nije bilo do sredine drugog poluvremena kada je MiloÅ” Mijatović u jednom duelu odigrao vrlo čvrsto oduzeo loptu na svojoj polovini, a onda krenuo ka golu PP 192; domaći igrači nisu stigli da dovoljno dobro pokriju prostor, a Mijatović je to iskoristio i sa oko 12 metara u punom trku ā€žÅ”picnuoā€œ loptu pogodivÅ”i u raÅ”lje golmana Ratkovića, koji nije uspeo da dovoljno zakači loptu i spreči pogodak - 1:1.

Na oko tri i po minuta do kraja utakmice gosti prave potpuni preokret. I ovoga puta su domaći odigrali mlako i nedovoljno koncentrisano. Najpre su izgubili loptu na sredini terena, tačnije osvojio ju je igrač Karlija MiloÅ” Panić, uputio se kao golu PP 192, a onda, kada su svi očekivali Å”ut sa devet metara, veÅ”to prosledio loptu iza leđa igrača domaće ekipe, ka Aleksandru Paviću, koji je uklizao i sa četiri metra skrenuo loptu u gol domaćih - 1:2.

Ćurguz je i dalje bio nepremostiva prepreka za domaće igrače, pa su zaigrali sa igračem viÅ”e u polju. Dugo je tekao napad "orlova sa tromeđe" sa petoricom igrača i praznim golom, strpljivo su se dodavali i tražili "rupu" u odbrani Karelija. PronaÅ”ao ju je dva minuta pre kraja Igor Pajević koji je iskosa sa leve strane na drugoj stativi pronaÅ”ao Stefana Čovića koji je rutinski ubacio loptu u mrežu Ubljana za poravnanje rezultata - 2:2.

Do kraja najpre gosti nisu uspeli da nakon jedne presečene lopte pogode prazan gol PP 192, a potom je u poslednjem minutu, nakon dobre kontre domaćih "3 na 2", najpre Mirko Ćurguz odličnom, refleksnom intervencijom sprečio Strahinju Ranitovića da postigne pogodak, da bi na odbijenu loptu natrčao Stefan Čović, ali je njegov udarac sa Å”est metara zavrÅ”io na stativi, pa je utakmica zavrÅ”ena nereÅ”enim rezultatom.

PP 192 je igrao u sledećem sastavu: Viktor Ratković (27, g), Stefan Čović (4), Strahinja Ranitović (6), DuÅ”an Reković (18), Igor Pajević (21), Vladeta Novković (10, k), Miroslav Cvijović (3), Rade Gojak (5), Milan Lapčević (7) i Igor Dumić (11). Trener: Miroslav Joksimović. Predstavnik kluba: Ivan Jasika.

Kareli je igrao u sledećem sastavu: Ivan Stefanović (12, g), MiloÅ” Mijatović (2), MiloÅ” Panić (6), Aleksandar Pavić (14, k), Vladimir Ivković (15), Dimitrije Kaljević (1, g), SaÅ”a Marić (9), Nikola Hadžić (10) i Mirko Ćurguz (13). Predstavnik kluba: Mihailo Marković.

Pravdu su delili Branimir Jeličić iz Požege i Mitar Nedeljković iz Arilja. Delegat je bio Dejan Svičević iz Nove VaroÅ”i.

Kretanje rezultata:
1:0 - Miroslav Cvijović (8')
1:1 - MiloÅ” Mijatović (30')
1:2 - Aleksandar Pavić (37')
2:2 - Stefan Čović (38)

Bilo je ovo poslednje kolo jesenjeg dela prvenstva. Futsaleri PP 192 će takmičenje nastaviti 23/24. januara gostovanjem u Valjevu ekipi Bezbednosti 192, dok igračima Karelija predstoju odigravanje dve zaostale utakmice, odložene zbog igrača pozitivnih na testu za COVID-19.