Kalča
FON

Važna tri boda Zemunaca u gradskom derbiju

06.02.2021 H.D.Vujanović

Nastavak prvenstva i odmah gradski derbi. Šteta Ŕto zbog pandemije nije dozvoljena publika na tribinama, jer bi to bio pravi spektakl. Poznato je da obe ekipe imaju veliki broj vatrenih navijača, možda najviŔe u Prvoj futsal ligi Srbije.

Silno pojačan i motivisan, Zemun je krenuo snažno od samog starta. Međutim bedem gostiju je bio neprobojan, a Konjarnik iz brzih kontranapada pokuÅ”ava da ugrozi domaćeg golmana Margetića. Igralo se dosta tvrdo, tako da nije bilo puno Å”ansi za gol. Najbolju priliku u prvom poluvremenu propustio je da realizuje Milosavljević u 17. minutu kada je naÅ”avÅ”i se sam pred gostujućim golmanom bocnuo loptu i prevario ga, ali je lopta odskakutala kraj stative. Tako se na poluvreme otiÅ”lo rezultatom sa početka susreta.

Nastavak utakmice je doneo pogodak za goste, a kazaljka nije obrnula ni prvi krug. Bosnić je posle solo prodora loptu sa 7 metara poslao pod prečku. Zemun potom sve baca na napad, njegovi igrači pokuÅ”avaju Å”utevima sa distance, ali Drndarević je vrlo siguran na golu gostiju sve do 25. minuta, kada Lekić sa petnaestak metara Å”alje snažno loptu pod prečku za izjednačenje.

Nepun minut kasnije Milosavljević je uzdrmao okvir gostujućeg gola Å”utirajući sa 7-8 metara, malo iskosa. Domaćin nastavlja sa atacima, a Lekić u 29. minutu Å”utira joÅ” jednom snažno, ovaj put loptu zaustavlja stativa. Zemun je u 32. minutu mogao do vođstva kada se Majstorović varkom oslobađa dva protivnička igrača, ali njegov Å”ut sa 7 metara zavrÅ”ava tik kraj stative. Na drugoj strani u 33. minutu nakon izrađene akcije Ristanović pogađa stativu gola domaćih.

Domaći dolaze u zasluženo vođstvo u 37. minutu. Vujasinović je izveo slobodan udarac sa 13-14 metara poslavÅ”i loptu od stative u gol za 2:1. Gosti do kraja susreta pokuÅ”avaju sa igračem u polju umesto golmana da dođu makar do boda, ali im to ne uspeva, a sudbinu im je zapečatio Denić pogodivÅ”i raÅ”lje u poslednjem minutu za velika tri boda Zemunaca.

ZEMUN SAMO PRAVO - KONJARNIK 3:1(0:0)

SALA: Pinki. GLEDALACA: Bez prisustva publike. SUDIJE: Panić NebojÅ”a i Rabrenović Nikola. STRELCI: Lekić 25.min, Vujasinović 37.min i Denić 40.min (Zemun SP), Bosnić 21.min (Konjarnik). ŽUTI KARTONI: Tomić, Vujasinović, Mandić i Denić (Zemun SP), Milosavljević i Å ljukić (Konjarnik).
ZEMUN SAMO PRAVO: Margetić, Kalanović, Milosavljević, Arsić, Đuričić - rezerve: Radmanović, Denić, Majstorović, Milenović, Mandić, Vujasinović, Tomić, Grujić, Lekić.Ā
KONJARNIK: Drndarević,Ljujić, Šljukić, Vićić, Bosnić - rezerve: Ivanović, Grujić, Kokotović, Milosavljević, Milutinović, Ristanović, Malović, Ratković.