Dunav
U zaječarskom derbiju stariji i iskusniji seniori Timoka odneli tri boda
17.03.2021 temporadio.rs

Izlazak igrača i sudija na meč (foto: temporadio.rs)

Danas je na terenu u najvećem zaječarskom naselju Kotlujevac odigrana derbi utakmica između fudbalera Kablova i Timoka 1919 u okviru 22. kola Srpske lige Istok. U fer i korektnoj igri podmlađeni Kablovi, predvođeni kapitenom DuÅ”anom Lazarevićem, pokazali su dobru igru ali nisu mogli da ugroze starije i iskusnije prvotimce Timoka. Već u 13. minutu, na centarÅ”ut brzonogog MiloÅ”a Nikolića, centarfor Nemanja Lapčević je postigao pogodak za 0:1. Isti igrač je nakon samo tri minuta na asistenciju Nemanje Ristića udvostručio prednost Timoka. Iz prvog poluvremena možemo da izdvojimo joÅ” jednu Å”ansu Timoka kada je u 31. minutu MiloÅ” Todorović odlično centrirao sa leve strane a MiloÅ” Nikolić volej udarcem Å”utirao malo iznad prečke.

Ā

U drugom poluvremenu odnos snaga na terenu ostao je isti. U 67. minutu na centarÅ”ut UroÅ”a Nikolića Å”toper plavo-belih DuÅ”an Kovačević je najviÅ”e skočio u Å”esnaestercu ā€œkablaraā€ i glavom poslao loptu u mrežu nemoćnog Lazara Dubljevića. Na 0:4 povisio je Nemanja Ristić u 70. minutu na dodavanje dvostrukog strelca Nemanje Lapčevića.

Trener Vojkan Rajčić, nakon visokog vođstva Timoka, ubacuje u igru tri igrača iz kadetskog pogona Timoka, rođenih 2004. godine, da u poslednjih 20 minuta igre osete strast senioskog fudbala. Golman Nemanja Markov nije baÅ” imao puno posla dok su Lazar Petrović i Aleksa Božić pokazali raskoÅ”ni talenat. U 74. minutu beležimo odličan udarac Nemanje Ristića ali sa same gol linije spaÅ”ava jedan od najboljih pojedinaca Kablova Å”toper Nikola Ljupković (2003). Tačku na danaÅ”nji meč stavlja jedan od najmlađih na terenu Aleksa Božić koji u 81. minutu postiže gol za 0:5 na asistenciju krilnog napadača Timoka MiloÅ”a Nikolića.

Detalj sa meča Kablovi - Timok 1919 (foto: temporadio.rs)

Već u subotu od 15 sati na Gradskom stadionu u Zaječaru, fudbalere Timoka očekuje težak meč protiv Jedinstva iz Paraćina koji odlično igraju u gostima tako da na posldnja četiri gostovanja imaju maksimalan učinak. Nadamo se da će ā€œbeli-labudoviā€ prekinuti ovaj niz. Kablovi za vikend gostuju u TrgoviÅ”tu neugodnoj Pčinji.

KABLOVI - TIMOK 0:5Ā (0:2)

Teren u zaječarskom naselju Kotlujevac. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Jelena Cvetković (Leskovac), pomoćnice Aleksandra Kostić (Žitorađe) i Andrijana Ćirković (Blace). Strelci: Nemanja Lapčević u 13. i 16. minutu, DuÅ”an Kovačević u 67. minutu, Nemanja Ristić u 70. minutu i Aleksa Božić u 81. minutu. Žuti kartoni: (nema).

KABLOVI:Ā Äorđević (Dubljević), Nikolić, P.Ilić, Lazarević, Ljupković, Tomić (M.Ilić), Veljković, Ilić, Zlatković (Milosavljević), Mladenović (Đurić), Dimitrijević
TIMOK 1919:Ā Joksimović (Markov), Ranđelović (M.Cvetković), Todorović, N. Ristić, M.Ristić (Petrović), Lapčević (Božić), RoÅ”ević (U.Nikolić), Kovačević, Milić, M.Nikolić, Trifunov.

Izvor:Ā temporadio.rs