BASK
BSK 1925
Sremčica
Subotić sruÅ”io bunker Stepojevca

Susret Teleoptika i Stepojevca je imao čudan tok. Domaći su bili apsolutno nadmoćni, napadali i stvarali Å”anse, ali ih je sebičnost i neefikasnost umalo koÅ”tala 3 boda. Prvu ozbiljniju priliku Teleoptik stvara u 18 . minutu, brzonogi Dragić je protutnjao po boku, uÅ”ao u kazneni prostor gde je imao slobodna dva saigrača, međutim on se odlučio na Å”ut iz skoro mrtvog ugla, loptaĀ  je pogodila stativu i otiÅ”la u gol aut. Dragić samo 2 minuta kasnije upućuje rezantan udarac sa 14 metara, lopta je fijuknula kraj gola.Ā

Gosti su prvi put priÅ”li kaznenom prostoru domaćih u 34. minutu i postigli pogodak. Naime, Kovač je uposlio u kontranapadu Ilića, a ovaj sa 7-8 metara loptu Å”alje iza leđa nemoćnog Slavkovića. Dragić je najagilniji igrač domaćih u prvom poluvremenu, a u 45. minutu ponovo nema sreće. Uhvatio je poluvolej sa desetak metara, ali opet samo do stative.

U nastavku Teloptik opseda gol gostiju koji igraju klasičan bunker neretko se braneći sa 10 igrača. Å anse se ređaju jedna za drugom, a propuÅ”taju ih Stanojlović u 51. minutu, glavom sa peterca preko gola, zatim u 57. minutu Minić Å”utira, half gostiju Savić izbacuje loptu sa gol linije do Stanojlovića koji ponovo biva neprecizan sa 4-5 metara i u 59. minutu posle izvedenog kornera, Lalatović Å”utira traljavo iz blizine.

Domaćin najzad postiže pogodak u 61. minutu za izjednačenje. Izveden je skraćeni korner, Subotić je najviÅ”i u skoku i Å”alje loptu u mrežu. Gosti su u 68. minutu mogli ponovo do vođstva, Rosić je centrirao na drugu stativu, strelac jedinog gola za Jedinstvo, Ilić Å”utira glavom, samo do dobro postavljenog Slavkovića.
Teleoptik nastavlja sa napadima i u 70. minutu Dragić propuÅ”ta i četvrtu lepu priliku danas. Njegov Å”ut sa dvadesetak metara odlazi jedva desetak centimetara kraj stative. Pravda ipak stiže u prvom minutu nadoknade vremena, posle udarca iz ugla stvorila se velika gužva u Å”esnaestercu Stepojevčana, Lekić je snažno Å”utirao sa 10-12 metara, golman Vukmirović loptu odbija kratko do Luke Subotića koji je sa metar razdaljine zakucao u mrežu i izrastao u junaka utakmice sa svoja 2 pogotka vredna 3 boda.

Ovom pobedom se Teleoptik učvrstio na drugom mestu kao prvi pratioc Brodarcu i narednog vikenda gostuje pretposlednjem timu na tabeli Sremčici, dok će Stepojevac tražiti pobedu na svom zamenskom terenu kraj hale ĖRanko ŽeravicaĖ protiv BSK Borče.

TELEOPTIK - STEPOJEVAC VAGA 2:1 (0:1)

STADION: FK Teleoptik. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Katić Nikola. POM.SUDIJE: Nikolić Nenad i Jeremić Milan. STRELCI: Subotić 61. i 90+1.min (Teleoptik), Ilić 34.min (Stepojevac Vaga). ŽUTI KARTONI: Slavković i Nikolčić (Teleoptik), Drobnjak i Todorović (Stepojevac Vaga).
TELEOPTIK: Slavković, Simunović (Stakić), Ćorković, Momčilović (Lekić), Lalatović, Subotić, Dragić, Minić, Stanojlović (Krstić), Blagojević (Marković), Nikolčić (Marinković).
STEPOJEVAC VAGA: Vukmirović, Rosić, Manov, Savić, Stanovčić, Drobnjak, Kovač (Gačić), Aćimović (Vasić), Todorović, Markov (Šehapi), Ilić (Radojković).