Rajko Mitić
Đerdap
Tanasko Rajić
OFK 019 izvukao remi nakon ubedljivog vođstva Senjaka

U okviru 27. kola zone Istok, na pomoćnom terenu stadiona u Pirotu, ā€œromantičariā€ sa Kraljevice su posle bolje igre u drugom poluvremenu, zasluženo igrali nereÅ”eno sa Senjakom (3:3). Domaćinu je pripalo prvo poluvreme, kada su bolju igru krunisali sa tri pogotka. Najpre je mrežu zaječaraca načeo Marko Popović u 10. minutu susreta, sedam minuta kasnije prednost je udvostručio Stefan Sokolov, da bi u 35. minutu Marko Popović svojim drugim pogotkom uvećao prednost domaćina na (ne)dostižnih 3:0. Ali tako nisu mislili zaječarci predvođeni iskusnim vezistom i kapitenom MiloÅ”em Nikolićem, koji je u 30. minutu umesto mreže uzdrmao prečku, koja je najavila preokret rezultata. Igrao se 40. minut kada je majstor fudbala MiloÅ” Nikolić primio loptu na 20 metara od gola, poÅ”ao je korak ā€“ dva napred a potom je raspalio po lopti koja je zavrÅ”ila u sam gornji ugao nemoćnog golmana domaćina Apostolovića. Evro gol za 1:3.

Ā

Drugo poluvreme pripalo je ā€œromantičarimaā€ sa Kraljevice. Diktirali su tempo igre, a u 57. minutu neumorni kapiten MiloÅ” Nikolić prevario je u kaznenom prostoru svog čuvara i odmah Å”utirao na gol ali golman je krajnjim naporom kratko odbio loptu, koja ponovo dolazi do neumornog i upornog kapitena Nikolića, koji je rezantnim udarcem Å”alje u mrežu ā€“ 2:3. Do kraja susreta zaječarci su i dalje kidisali na gol domaćina, a dva minuta pre kraja ovog uzbudljivog meča centarfor Nemanja Jovanović je posle lepe akcije celog tima i asistencije Nemanje Petrovića, naÅ”ao se oči u oči sa golmanom domaćina Lilićem, kada je iz blizine, manirom iskusnog strelca izjednačio rezultat na konačnih i pravednih 3:3.

U nedelju od 17 sati na igraliÅ”tu pored pruge igra se derbi kola. ā€œRomantičarimaā€ sa Kraljevice dolazi u goste Hajduk Veljko iz Negotina, lider na tabeli zone Istok, čiji kiks čeka OFK Bor, kako bi mu preuzeo čelnu poziciju. S obzirom da je na igraliÅ”tu pored pruge ograđen samo teren, očekuje se da će oko terena, iza žice, biti veliki broj pristalica jednog i drugog kluba. Verujemo da će svi poÅ”tovati mere kriznog Å”taba, da pored ostalog svi imaju maske i da drže rastojanje. Trebamo biti odgovorni, kako bi se Å”to pre oslobodili ove napasti. A na najboljem smo putu.

SENJAK - OFK 019 3:3 (3:1)

PIROT:Ā Pomoćno igraliÅ”te Gradskog stadiona. Sudija Nenad Đorđević (Bor), pomoćnici: Nenad Bučanović (Beograd) i Nenad Stefanović (Bor). Strelci: Marko Popović u 10, 35, Stefan Sokolov u 17. minutu za Senjak, a MiloÅ” Nikolić u 40, 57 i Nemanja Jovanović u 88. minutu za OFK 019. Žuti kartoni: Jolić, Osmanović (Senjak), Žikić (OFK 019).

SENJAK:Ā Apostolović (Lilić), Uskoković (Jovanović), Nikolić, Vasić, Džonić, Jotić, Manić, Nedeljković, Sokolov, Popović (Osmanović), M. Nikolić (S. Nikolić).
OFK 019:Ā Milan Nikolić, N. Petrović, Andrejević, P. Mladenović, Pavlović, Žikić, Bućin, N. Jovanović, MiloÅ” Nikolić (Ranđelović), Jovanović (Mitrović), PaÅ”ić.