Kozara
SLV: Bačka 1901 - Sloga 2:0
12.09.2020 facebook.com/fkbackasubotica

Savo Pavićević, trener FK Bačke 1901 - foto: lična arhiva

Utakmica bez jakog ritma uz oprez oba tima. Golmani bez posla sve do 34’ kada se Šljivančanin stuštio sa pola terena ka golu Sloge. Neiskusni golman Šepić mu ulazi u putanju i obara ga kada je centarfor "crvenih đavola" bio u poziciji za postizanje gola. Sudija Arsić pokazuje na penal i mladom golmanu pokazuje crveni karton. Siguran sa bele tačke bio je Šljivančanin. Tim rezultatom otišlo se na pauzu.

U drugom poluvremenu domaćim igračima kao da nije odgovarao igrač više. Sloga je bila opasniji tim sve do 68’ kada se Šljivančanin po drugi put upisao u listu strelaca. "Crveni đavoli" nakon drugog gola nastavljaju da mirnom igrom dođu do tri nova boda. Igrač manje polako je uzimao danak Slogi koja u poslednjih desetak minuta u potpunosti gubi ritam. Izabranici Save Pavićevića nastavljaju pobednički niz.

Bačka 1901 - Sloga 2:0

Stadion kraj somborske kapije; utakmica odigrana bez prisustva publike. Sudija: Dragan Arsić (N.Sad), pomoćnici: Bojan Laluja (Crvenka) i Dušan Lukić (Sombor); četvrti sudija: Aleksandar Bečanović (Sombor). Delegat Milan Obradović (B.Topola) Strelci: 39’ 1:0 Šljivančanin (11m); 2:0 Šljivančanin 68’.  Žk: Pilipović, Matijević, (Bačka) Bojić, Vuković, Purić, Cvetković, Vemić, (Sloga). Ck 34’ Pavle Šepić (Sloga).

Bačka: Pilipović, Šafranj (65’Matijević), Bjedov, Djurović, Mezei, Lazić (Bogojvić), Radmanović, Manojlović, Provči (79’Simić), Glišović, Šljivančanin. Trener: Savo Pavićević.

Sloga:Šepić, Konjović, Stojaković (35’Bulović), Bajčev, Cvetković, Stanković, Vuković (75’ Rančić), Purić, Vemić, Bojić (35’Simić (46’Milošević)), Vukas (81’Makar). Trener: Slobodan Jokanović.

Srpske lige Srpske lige Srpska liga Vojvodina Bačka 1901 Sloga (Č)