Bajša
Hercegovac
Jelić postigao pet – Pelengić četiri gola !
27.05.2021 V. Jankov

Čestitke Miodragu Pelengiću posle majstorije prilikom postizanja gola - foto: V. Jankov

Očekivana pobeda gradištanske Vojvodine u okršaju s imenjakom iz Tovariševa, ali ne tako ubedljiva. Tome je umnogome doprineo Momčilo Vulić, koji je prigovorom prilikom napuštanja terena u poluvremenu dobio drugi žuti karton i ostavio ekipu sa desetoricom. Kako je domaćin već u prvom delu utakmice stekao ubedljivo vođstvo od 4:0, onda ne iznenađuje konačnih 10:2.

Kišu golova otvorio je Miodrag Pelengić - Pele u stilu daleko slavnijeg imenjaka. Prilikom prijema lopte u kaznenom prostoru prebacio je čuvara i onda nonšalantno poslao loptu u mrežu za 1:0. Tokom igre postigao je još tri gola, a istakao se i sa četiri asistencije pa mu zasluženo pripada epitet igrača utakmice. Ništa manje nije bio zapažen strelac pet golova Bratislav Jelić, koji se time učvrstio na listi strelaca vojvođanskog „severa“, a preostali gol postigao je, posle neuspele ofsajd zamke gostiju, Nenad Pecarski, koji je istrčao kontru i sve sam završio.

Gosti su imali par pokušaja sa distence u prvom delu utakmice, a na samom početku nastavka Turi je sa nekoliko metara šutirao glavom, ali je Babin zaustavio loptu. Aleksandar Milićević je, ipak, uspeo da matira Babina i smanji na 6:1, a Tančić je, posle centaršuta iz „slobodnjaka“ Mite Ranisavljeva, u trku zahvatio loptu nogom i postavio konačnih 10:2.

Vojvodina (BG) – Vojvodina (T)   10:2  (4:0)

Bačko Gradište: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“. Bez gledalaca. Sudija: Dalibor Bečanović (Bečej) 8. Strelci: Pelengić u 7, 22, 66. i 75, B. Jelić u 39 (11 m), 40, 54, 67. i 81, Pecarski u26.minutu za Vojvodinu (BG), a Milićević u 61. i Tančić u 87. minutu za Vijvodinu (T). Žuti kartoni: Tomić i Mihajlović (Vojvodina - BG), a Tančić i Vulić (Vojvodina – T). Crveni karton: Vulić u 45. minutu (Vojvodina – T).

Vojvodina (BG): Babin 7, N. Ćulum 7, Kudrić 7 (od 54. Mihajlović 7), Prodanov 7, Tomić 7 (od 46. Dabižljević 7,5), Đekić 7,5 (od 75. Novaković -), Pejović 7,5 (od 70. Marković-), Pecarski 7,5 (od 75. Tatić-), Stefanov 7, Pelengić 9, B. Jelić9.

Vojvodina (T): Bugarski 5, Nenadić 5, D. Ranisavljev 5 (od 59. Familić 5), Cvijić 5, Turi 5, Tančić 6, Kuzmanović 5 (od 65. M. Ranisavljev -), Vulić 5, Nikolić 6 (od 56. Milovanov 5), Milićević 6, Ubiparip 5 (od 56.Jovanov 5)

Zonske lige Zonske lige Vojvođanska liga "Sever" Vojvodina (BG) Vojvodina (T)