Crvenka
OFK Vrbas
Podela bodova u Čelarevu
10.10.2020 MMOblak

U 10. kolu Vojvođanske lige "Sever" na stadionu ČSK-a snage su odmerili gostujući  Tekstilac i domaći  ČSK. Utakmicu je otvorio Rakić već u 4. minutu šutom koji je završio preko gola golmana Ignjatovića. Na drugoj strani prvi šut upućuje vrlo dobri Simić udarcem sa 17 metara, koji Vujasinović izbija u korner. U 20. minutu beležimo najbolju šansu za ČSK kada Krstanović odličnim solo prodorom po levom boku beži protivničkoj odbrani, izbija oči u oči sa golmanom i panjenkom pogađa stativu.

ČSK pojačava i nove dve šanse stvara preko kapitena Tasića koji promašuje gotovo nepromašivo. I kako to biva kada se šanse ne iskoriste sledi kazna -Tekstilac razvija kontru preko odličnog Božičića koji upošljava Simića kojem nije bilo teško udarcem sa sedam metara da dovede svoju ekipu u vođstvo od 0:1. U 35. minutu ČSK beleži još jedan pokušaj Krstanovića čiji šut golman Ignjatović odbija u korner. Poslednju šansu za promenom rezultata beležimo u 42. minutu kada na povratnu Tonija Krstanović upućuje pravi projektil ka golu golmana Ignjatovića, koji krajnjim naporima vadi loptu iz ”90” i izbija ponovo u korner.

U drugom poluvremenu Rakić na indentičan način kao sa početka meča šutem sa 16 metara pokušava da ugrozi gol Tekstilca, međutim rezultat ostaje ne promenjen. Na drugoj strani Simić pogađa prečku u 64. minutu. ČSK u 70. minutu preko štopera Jovanića propušta još jednu priliku za izjednačenje.

Trener Račić je izmenama pokušao da podigne ritam i dođe do izjednačenja pa su umesto slabo primetnog Tonija i Rakića u igru ušli borbeni Andrić i povratnik u redove čelarevskih crno-belih Jovan Milanov koji je i u par navrata uneo pometnju u odbrani gostiju.

I kada se mislilo da će gost uzeti sva tri boda u Čelarevu, da ne bude tako u 80. minutu pobrinuo se Tasić koji udarcem levom nogom pogađa same rašlje zasigurno igrača utakmice-golmana gostiju Ignjatovića. Do kraja ne beležimo ništa vredno pomena tako da je rezultat ostalo 1:1 te je današnji derbi susret završen podelom bodova s kojim na osnovu svega viđenog danas gosti ipak moraju biti zadovoljniji.

ČSK u 11. kolu putuje u Bački Petrovac gde ga čeka novi derbi susret protiv odličnog domaćina ekipe Mladosti i ekipe koja u svojim redovima pored struke ima i 5 igrača koji su nosili crno-beli dres FK ČSK.

ČSK Pivara - Tekstilac Odžaci (0:1) 1:1

Strelci: 0:1 Simić 30. minutu i 1:1 Tasić 80. minutu. IGRAČ UTAKMICE: M.Ignjatović (FK Tekstilac) 8.

ČSK Pivara: 12. V.Vujasinović 7,5, 3. B.Plavšić 7, 4. D.Kotaraš 7,5, 8. N.Zirić 6,5, 9. V.Tasić 7, 10. Z.Rakić 7 (od 75. min. J. Milanov), 11. S.Krstanović 7,5, 13. A.Jovanić 7, 14. N.Šakić 7,5, 15. J.Jakovljević 7, 16. A.Toni 6,5 (od 58. min. I. Andrić).  Trener: Željko Račić.

TEKSTILAC: 1. M.Ignjatović 8, 4. M.Gostović 7, 5. D.Zelić-7,5, 6. D.Jovanović 7, 7. M.Simić 7,5, 8. D.Božičić 7,5, 9. V.Pešić (od 10. min. - I.Jovanović 7), 10. V. Prelić 7 (od 82. min. Stevanović) 13. D.Popović 7, 15. S.Mitrović7, 16. N.Šarenac 7. Trener: Zoran Ćirić.