Radnički
BSK
Sigurna pobeda Partizana iz Vitojevaca

FK Mitros - foto: arhiva kluba/facebook

U Vitojevcima je po odlično pripremljenom terenu odigrana prava prvenstvena utakmica, u kojoj su snage odmerili domaći Partizan i gosti iz Sremske Mitrovice, ekipa Mitrosa.Ā

Domaća ekipa je zasluženo slavila rezultatom 3:1 (2:0). Ekipa Partizana je od starta utakmice kontrolisala utakmicu, igrala veoma agresivno a sam rezultat toga je i rano vođstvo. Slobodan Tripić je u 7. minutu uhvatio na krivoj nozi golmana gostiju Igora MrÅ”ića i veoma efektnim udarcem zatresao mrežu za 1:0.

Nije puno vremena proÅ”lo, usledio je najlepÅ”i momenat utakmice. Iskusni Vladimir Petrović uradio je u 19. minutu sve ono Å”to se nalazi u fudbalskim udžbenicima. Odličan prijem lopte grudima, spuÅ”tanje lopte na zemlju i topovski udarac pod samu prečku za kapitalnih 2:0. Nema osobe koja u tom trenutku nije aplauzom pozdravila potez kapitena domaćih.

Izuzetno mlada ekipa Mitrosa se tek nakon tog pogotka oslobodila pritiska i počela ravnopravno da igra. Jedinu pravu priliku za goste na ovoj utakmici imao je Igor Grbić u 33. minutu, ali je na pravom mestu bio golman domaćih Stajčić, tako da se na poluvreme otiÅ”lo rezultatom 2:0.

U drugom poluvremenu četa Dragana Živanovića rutinski odrađuje posao. Utakmica je reÅ”ena u 60. minutu kada su već pomenuti igrači, udarni tandem Partizana Petrović ā€“ Tripić bili akteri trećeg pogotka. SmuÅ”enost u gostujućoj odbrani iskoristio je Petrović koji je kao na tacni poslužio Tripića kome nije bilo teÅ”ko da sa nekih pet metara loptu sprovede u mrežu za kapitalnih 3:0.

Nakon tog pogotka, domaći rutinski odrađuju posao, svesno prepustivÅ”i inicijativu gostima. Gosti do zasluženog, počasnog pogotka dolaze u 90. minutu, kada je rezervista Milan Santovac veoma preciznim udarcem savladao Stajčića.

Sve u svemu, zaslužena pobeda domaćih koji su pokazali da su fantastično odradili pripremni period. Gostima predstoji grčevita borba za opstanak, ali s obzirom na veliki broj mladih i kvalitenih fudbalera nema sumnje da će uspeti u tome.

U sledećem kolu Vitojevčane očekuje opÅ”tinski derbi, gde će imati priliku da se revanÅ”iraju GFK Sloven za poraz u finalu kupa. Ekipu Mitrosa takođe očekuje opÅ”tinski derbi, protiv direktnog protivnika u borbi za opstanak, ekipe LSK iz Laćarka.

STADION: Partizana. GLAVNI SUDIJA: Nemanja Despotović (Ogar). POMOĆNE SUDIJE: Bojan Pavlović, Branislav Grozdanić (Ogar). DELEGAT UTAKMICE: Igor Trećanović (Sremska Mitrovica). STRELCI: Slobodan Tripić u 7. i 60. minutu i Vladimir Petrović u 19. minutu za Partizan, a Milan Santovac u 90. minutu za Mitros. ŽUTI KARTON: Đurović (Partizan).

PARTIZAN: Stajčić, Đurović (od 46. minuta Jovičić), Tripić, Mirković, Vuletić, Veljko Petrović (od 64. minuta Milan Radović), Vladimir Petrović (od 72. minuta Pajić), Malinović, Gačić, Mlađenović (od 83. minuta ViÅ”acki), Jovanović.

MITROS: MrÅ”ić, Đilas (od 46. VraneÅ”ević), Smiljanić (od 46. Simjanovski), Trubić, MiloÅ”ević, Grbić, Stojanović (od 65. Santovac), Kovačević (od 46. Borovac), Janković, Čonjagić (od 74. minuta Maglić), Babić.