Mladost (DK)
13. April
Pobeda Sloge iz Lozne na krilima najmlađeg Milojevića

Arhivski snimak - foto: facebook.com/FK-Sloga-Lozna

Na oproštaju od svojih navijača fudbaleri Sloge su u svim elementima fudbalske igre nadvisili imenjaka iz Ćićevca i pobedili sa 4:0. Da će Lozanci biti efikasni videlo se od prvog minuta kada su počele da se ređaju šanse, iz kategorije stopostotnih. Već u 5. minutu izvanredna akcija lopta je došla do Karadžića koji šutira, golman gostiju kratko odbija loptu na koju naleće N.Petrović i šutira pored gola. U 9. minutu pogodak za vođstvo Marko Kovačević je izvanredno prodirao po levoj strani uočio samog Karadžića koji je šutirao u suprotni ugao nemoćnog golmana Živkovića. I dalje su domaći ređali šanse. Najpre u 15. minutu Jovičić dodaje do Petrovića golman brani i tako svakih otprilike 5 minuta fudbaleri Soge su imali stopostotnu šansu. Umalo da se ovi promašaji osvete, kako to obično biva. Naime u 40. minutu lopta na nekih 15-16 metara dolazi do Mitrovića koji šutira odlično, ali se golman Slavko Petrović izvio i izvanrednom paradom izbio loptu u korner. To je bilo sve od gostiju. Na poluvreme se otišlo minimalnim vođstvom domaćina.

Drugo poluvreme kao i prvo nadahnuti fudbaleri Sloge iz Lozne su ređali šanse, ali ovog puta su i davali golove. Gosti su pokušavali ofsajd zamkama ali su to radili nevešto. U 51. minutu Jovanović izlazi 1 na 1 sa golmanom gostiju koji mu brani udarac. I onbda u 54. minutu lucidno dodavanje mlađanog Milojevića prema Marku Kovačević koji šutira iz prve neodbranjivo za dupliranje vođstva. U 60. minutu dobra asistencija Milosavljevića prema Karadžiću koji posle nekoliko šansi postiže gol izvanrednim šutom. I na kraju da ima odličan šut pokazao je i Stojanović koji je sa nekih 18 metara pogodio da golmanu gostiju nije preostalo ništa drugo nego da isprati ulazak lopte u gol.

Izvanrednu utakmnicu je odigrao najmlađi na tereenu Ilija  Milojević koji je stizao na svaki deo terena, presekao nebrojeno lopti i tačnim pasovima proigravao svoje saigrače, da je to bila prava rapsodija. Ovaj dečak je tokom sezone skrenuo pažnju na sebe i pokazao veliki potencijal.

Sloga (L) - Sloga (Ć) 4:0 (1:0)

Sudija: Miljković Nikola (Aleksandrovac) 7. Strelci: Karadžić u 9, Ma.Kovačević u 55, Jovanović u 61. i Stojanović u 82. minutu. Igrač utakmice: Milojević Ilija (Sloga Lozna).

Sloga (L): S.Petrović 7,5, D.Nedeljković 7, Matejić 7 (od 62. N.Nedeljković 7), Milošević 7,5, N. Petrović 7, Jovanović 7,5, Jovičić 7 (od 46. Milosavljević 7), Milojević 8, Ma.Kovačević 7,5, Mš.Kovačević 7, Karadžić 7,5 (od 62. Stojanović 7,5)

Sloga (Ć): Živković 6,5, Mitić 6, Jovanović 6, Milosavljević 6,5, Pešić 6, Mitrović 5,5, Radosavljević 6, Petrović 6, Mitrović 6, Maksimović 6,5, Milosavljević 6.

Niže lige Niže lige Prva rasinska okružna liga Sloga (L) Sloga (Ć)