Drina
Kozara
Leotar za kraj polusezone naneo najteži poraz Slaviji ove godine
13.11.2020 sportdc.net

Fudbaleri Leotara su u prvom meču posljednjeg kola jesenjeg dijela Prve lige Republike Srpske savladali Slaviju na svom terenu sa ubjedljivih 4:0.

Postojala je na terenu samo domaća ekipa, pa iako je Slavija i ovaj put imala posjed lopte na svojoj strani, to ni ovu utakmicu nisu uspjeli da materijalizaju kroz konkretne Å”anse, pa je i kraj polusezone proÅ”ao onako kako je trajala i čitava, sa teÅ”kim ulascima u Å”anse i joÅ” težom efikasnoŔću. Samo, za razliku od ranijih utakmica ovaj put je popustila i odbrana, pa su primljeni golovi koji su doveli do poraza.

Leotar je zaprijetio prvo preko Danila Å ipovca. Mladi napadač je najavio da je raspoložen za igru, lopta je otÅ”la pored gola. U osmoj minuti uslijedila je brza akcija Trebinjaca, Danila Å ipovca u kaznenom prostoru ruÅ”i Rade Bojanić, a sudija Vukojević pokazuje na penal. Loptu je uzeo Lazar Zečević i pogodio za vodstvo Trebinjaca.

Nije nakon toga gola bilo nekih prevelikih Å”ansi, a onda u 36. minutu Leotar dolazi do vodstva od 2:0. Ponovo je Danilo Å ipovac u glavnoj ulozi, ovaj put je sa lijeve strane, utisak je, imao namjeru da centrira, ali je lopta odsjela u mreži Ivana Trifkovića.

Jedini Å”ut u prvom poluvremenu Slavija je imala u finiÅ”u prvog poluvremena. Vučina Šćepanović je iz slobodnog udarca centrirao, Rade Bojanić je bio najviÅ”i u skoku, ali je Å”utirao pravo u dobro postavljenog Rista PeriÅ”ića, kojem je to ujedno bila i jedina intervencija u ovom meču.

Samo Å”to je počelo drugo poluvrijeme Leotar stiže i do trećeg gola. Lazar Zečević je izveo korner, a najspretniji u kaznenom prostoru bio je Zoran Milić koji pogađa za 3:0. Jasno je tada bilo da će pobjeda ostati u Trebinju, a nekako je i entuzijazam gostiju tada dodatno splasnuo, ako ga je i bilo pred start drugog dijela nakon zaostatka od dva gola.

Leotar je pokuÅ”ao da priprijeti joÅ” neki put, a do četvrtog gola su stigli u 75. minutu. Najbolji pojedinac Leotara danas, Danilo Å ipovac, se odlučio na Å”ut, nije to bio neki najbolji Å”ut, ali odužio mu se i Ivan Trifković slabom reakcijom, te je lopta odsjela u mreži.

Poslije toga, utakmica se potpuno smirila, oba trenera su izvrŔila po pet izmjena, a do kraja meča bilježimo joŔ samo direktan crveni karton Aleksandra PuŔare zbog starta nad Šipovcem, pa su i jedni i drugi meč zavrŔili sa desetoricom jer Danilo Šipovac nije mogao da nastavi meč.

Leotar polusezonu zavrŔava sa 24 boda, sa po Ŕest pobjeda i remijia, te tri poraza, dok Slavija sa ovim najtežim porazom polusezone zavrŔava prvih 15 kola sa 19 bodova i sa po četiri pobjede i poraza, te čak sedam remija.

LEOTAR ā€“ SLAVIJA 4:0 (2:0)
Stadion "Police", Trebinje. Bez prisustva gledalaca. Sudija: Darko Vukojević (Doboj). Strijelci: 1:0 Zečević 9 (p), 2:0 Å ipovac 36, 3:0 Milić 47, 4:0 Å ipovac 75. Žuti kartoni: -. Crveni kartoni: Aleksandar PuÅ”ara (Slavija) 85.

LEOTAR: PeriÅ”ić, Andrić (od 78. Polić), Å eÅ”elj, Paranos, Ristić (od 80. Koprivica), Mlić (od 69. Repović), Đurić, Aćimović (od 69. Medan), Å ipovac, Ateljević, Zečević (od 78. Skulić) Trener: Oleg Ćurić

SLAVIJA: Trifković (od 78. Savić), Bogučanin (od 56. Kovačević), Popović, Babić, Arbinja (od 56. Å kobo), Perović, Šćepanović, Bogićević, Bojanić (od 82. PuÅ”ara), Mandić, BjeloÅ” (od 78. Devlić)Ā  Trener: Zoran Erbez

Lige Republike Srpske Lige Republike Srpske Prva liga Republike Srpske Leotar Slavija