Igokea
Barcelona
Umor i izgubljene lopte Zvezdu odvele u poraz
07.02.2020 mojacrvenazvezda.net

U 24.kolu Evrolige, košarkaši Crvene zvezde doživeli su 14.poraz, u trećoj utakmici koju su odigrali u 5 dana. Himki – Crvena zvezda 78:72 (28:18, 20:18, 16:15, 14:21).

Crveno-beli košarkaši su dobro otvorili utakmicu, međutim vrlo brzo su ušli u seriju grešaka pa je tako naša ekipa u prvih šest minuta utakmice imala čak sedam izgubljenih lopti, od čega Braun 3. Takođe, veliki problem na ovoj utakmici bila je izuzetno loša odbrana od pikenrol igre domaćina, pa je Himki veoma lako došao do dvocifrene prednosti koju je relativno lako održavao.Trojkama Pantera u finišu  prvog poluvremena naš tim je uspeo da uhvati kakav-takav priključak. Vezanim poenima Lazića tokom treće četvrtine došlo se i do -5 poena zaostatka ali je Himki u svim tim situacijama odmah uzvraćao i odlazio na komotniju prednost. U poslednjoj četvrtini, Zvezda je konačno uspela da zaustavi pikenrol igru domaćina, te je uspela da smanji dvocifrenu prednost domaćina. Poenima Pantera sa linije slobodnih bacanja došlo se na 19 sekundi pre kraja meča i na -4, ali vremena za nešto više nije bilo.

Zvezdu je u poraz odveo veliki broj izgubljenih lopti i izuzetno loša odbrana od piknrol igre domaćina. Zvezda je u prvom poluvremenu izubila 16 lopti a do kraja utakmice ukupno 21. Takođe, bezidejnost u napadu, uzrokovana delom i indisponiranošću Brauna, je bila očigledna pa je tako znatno motivisaniji domaćin odneo pobedu i izjednačio se sa našom ekipom na tabeli sa skorom 10-14.

Zvezdu u ponedeljak očekuje izuzetno važan susret u Baru, protiv ekipe Mornara.
HIMKI: Šved 22, Kramer, Buker 13, Tima 6, Zajcev 5, Vjalcev 6, Desiatnikov, Jerebko 19, Monja 3, Jović 4, Baraškov.
CRVENA ZVEZDA: Panter 20, Braun 6, Perperoglu 2, Davidovac 5, Lazić 7, Dobrić 9, Gist 6, Jagodić-Kuridža 2, Dženkins, Simanić 3, Odžo 2, Štimac 10.