Prva Iskra
Lokomotiva
Maksimalan učinak plavo-belih nakon tri odigrana kola
01.09.2019 OFK Beograd

Romantičari imaju stopostotan učinak u prva tri kola novog šampionata Srpske lige grupa "Beograd". Nakon Crvene zvezde i Sremčice pobeđena je i ekipa surčinskog Jedinstva golom Mitrovića u 67. minutu utakmice. OFK Beograd - Jedinstvo 1-0!

Ofkovci su imali terensku inicijativu tokom celog meča, a nakon postignutog gola kompletno su preuzeli sve konce igre u svoj posed. Treba reći da smo I tokom priprema odigrali kontrolni meč protiv Surčinaca na njihovom terenu i slavili sa 3-2 tako da se ekipe dobro poznaju.

Prvo poluvreme je proteklo u velikoj borbi, imali smo nekoliko solidnih pokušaja, od čega je najkonkretniji bio Mitrovićev kada je loptu poslao preko gola. Gosti, koji do tada nisu prilazili našem golu, u poslednjih nekoliko minuta prvog perioda igre imaju dve odlične prilike, međutim, ne koriste ih.

U nastavku igre krećemo konkretnije ka golu Jedinstva. Lazović ulazi u igru, ima par dobrih prilika, ali loš je u završnici. Donevski je dosta pokretan i unosi živost u našu ekipu svojim ulaskom, a Lepović asistira Mitroviću za jedini pogodak na ovoj utakmici koji je postignut udarcem glavom.

Pred kraj meča, Donevski dobija i drugi žuti kartona za nepunih pola sata igre i napušta teren, ali to igračima Jedinstva nije bilo od pomoći. Reziltat je ostao u našu korist do kraja.