Mladost 1949
Majdanpek
Đerdap
"Rudari" bez bodova protiv Hajduk Veljka 2 iz Negotina!

U sportskom centru u Despotovcu, snage su odmerile iskusne ekipe Rembasa i mlade ekipe Hajduk Veljka iz Negotina. Sudijski par Zvijerac ā€“ Stamenković imali su vrlo težan zadatak, bilo je teÅ”ko suditi, obe ekipe su bile i te kako motivisane da dođu do pobede ali ekipa Hajduk Veljka je u poslednjih 15ak minuta nametnula svoj ritam i doÅ”la do značajna 2 boda u Despotovcu pobedivÅ”i rezultatom 37:35.

U prvom poluvremenu igrao se egal, rezultat je bio na strani gostiju sve do 25. minuta kada domaćin dolazi do prve prednosti pri rezultatu 15:14 gde je gol postigao sjajni pivotmen Milan Milovanović. Probudila se ekipa Hajduk Veljka pa je brzo vratila rezultat u svoju korist, teĀ su na poluvreme gosti otiÅ”li sa +2, 18:16.

Drugo poluvreme, puno tenzije, isključenja i verbalnih sukoba. Krenuli su domaći golom kapitena MiloÅ”a GaÅ”evića sa velike udaljenosti Å”to je dalo motivaciju domaćim igračima da krenu jače. Ekipa iz Resavice izdržala je sve do 51. minuta gde gosti prave seriju od 4 golova Å”to je značilo da mogu doći do 2 boda. U poslednja dva minuta stvar se komplikuje pa domaći rukometaÅ”i na dve razlike ali nije bilo snage da se dođe do povoljnijeg rezultata. Igrač utakmice je bio Nikola Jovanović iz domaće ekipe sa 13 golova.