Pobednik
Komšijski derbi pripao Čačanima

Rukometaši čačanske Mladosti zasluženo nose biodove iz kraljevačke hale sportova. Sve vreme oni su diktirali tempo, bili u stalnom vođstvu i na kraju zasluženo pobedili solidnu ekipu Metalca.

Jedan od napada Metalca

Na početku meča malo pogodaka tako je u 11. minutu na semaforu pisalo 4:6. Strelci su bili neprecizni a vratari fenomenalni. Posebno je briljirao gostujući golman Dejan Popović koji je kraj svog imena na kraju meča imao čak 15 odbrana. On je prosto začarao svoju mrežu i tako podosta zbunjivao strelce Metalca. U redovima Metalca najefikasniji je bio Nikola Bošković. Nanizao je sedam pogodaka - sve iz igre.

Drugi pogodak Jovetića

Sa druge strane prvi strelac Čačana Nenad Jovetić postigao je jedanaeset golova od toka pet sa linije sedam metara. Čestitke idu i na račun gostujućeg igrača Dejana Đurđevića koji je u nekoliko navrata pokazao sve ono što rukomet čini dopadljivim i atraktivnim sportom.

Uzbudjenja pred golom Čačana Foto: STOLE

U samom finišu bilo je dosta nervoze a ceh su platili Zdravko Veljović (Metalac) i već pomenuti Đurđević koji su na petnaest sekundi pre kraja meča dobili crvene kartone.

METALAC - MLADOST 23:28 (8:11)

Kraljevo. Nova hala sportova. Gledalaca 150. Sudije: Živić (Kragujevac), Stamenić (Aranđelovac). Isključenja: Metalac 8 minuta. Mladost 10 minuta. Sedmerci: Metalac 3-3, Mladost 6-5)

Metalac: Starčević, Delić, Nikolić, Pribaković, Dimitrijevićč 2, Milačak, Batrićević 2, Jovanović 2, Z. Veljović 2 (1-1), Tomić, Lazarević, B. Veljović 4 (2-2), Bošković 7, Vukadinović 4, Vraneš, Milovanović (12 odbrana)

Mladost: Vujičić, Milošević 2, Jovetić 11 (6-1), Pavlović, Đurđević 5, Babić, Vuković 6, Ristović 2, Spasojević, Pavičić 2, De. Popović (15 odbrana), Cvijović, Vukosavić 1, Veličkovioć, Da. Popović