Sloboda
Akademik
Žarkovo
Pirotska furija oduvala Zrenjanince na obale Begeja!

Da li od sreće, radosti zbog uspeha, zbog svega što smo svi mi koji volimo Marka i njegove momke, doživeli večeras, napravio sam od uzbudjenja grešku i tekst koji sam pisao gledajući utakmicu obrisao, izgubio!!! Bio je to direktan prenos meča koji sam gledao i pisao, davao koševe zajedno sa Rašketom, Pendom, Ljubenkovićem, Gordanom.

Pokušaću da ponovim ono najlepše, najteže, najuzbudljivije!!! Tog teksta nemam, ali, ostala je ogromna radost, sreća, strepnja tokom meča koji se lomio i u prvom delu, dok su gosti igrajući dobro, uznemirili rivala i doveli ga u situciju da strepi.

U drugoj četvrtini domaći su u jednom trenutku pobegli na 36:28, da bi na to u 16. minutu Pendić odgovorio sa dva puta po dve ,,dvojke”, zatim  Raške, ponovo Penda i domaći su se ,,spustili na parket,,  i otišli u svlačaionicu strepeći da će ih  Piroćanci u nastavku dobro namučiti.

Treća četvrtina bila je naša pirotska u svemu. “Pirotska furija,, oduvala je Atanackovića i društvo do obala Begeja! Još jedna pirotska šara izvežena je u trećoj četvrtini, a fenomenalni Raške je trojkama, neumoljivi Ljubenković, Radulović, Pendić, doveli su domaće do očaja. Da li je to nekada bilo u gradu košarke? Pirot je treću četvrtinu dobio, ili ,,pregazio,, Zrenjanince sa 25:13. Ljudi, sa 25:13 usred Zrenjanina.

U poslednjem delu meča igralo se samo za one sa jakim nervima. A takvih je medju našim momcima bilo. Domaći su se koševima Božovića, Lalića, Atanackovića približilina tri razlike. Ipak uzalud, Pendić, Raške, Ljubenković, Radulović, Skansi, zaustavili u ih u toj njihovoj želji da osvoje bodove.

Ne, to nije moglo, ne bi bilo sportski pošteno da ove večeri, na Svetog Jovana, Pirot ne bude pobednik. ,,Onaj gore,, i večeras je u poslednjim minutima bio uz naše. Raške je najpre uhvatio loptu u poslednjem minutu, napravljen je prekrašaj. Jedno ,,slobodno,, bilo je dovoljno. Napad odluke za domaće, zaustavio je Džoni skokom do neba, do plafona. I onda , je mirne ruke poslao loptu tamo gde je najlepše.

Semafor se ,,teška srca,, oglasio! Imao sam utisak da ,,cvili,,,!  Pirot je, ljudi, usred Zrenjanina očitao lekciju, odigrao utakmicu u kojoj  su u svim elementima bili nadmoćnjii, bolji, sigurniji, snažniji, energičniji.

Ma bolji u svemu. Pirotski javni čas!

Momci, radujemo se zajedno sa vama, jer je u sportu najteže pobediti najpre sebe, podići se, biti jak, spreman, verovati i tada protivnik, nema druge, može samo da kapitulira!

Zrenjaninsko subotnje veće bilo je u znaku ,,pirotske furije,, I naših šara koje smo ponovo vezli igrajući znanjem i srcem. Momci neka je mirna ova noć. Dok vi uživate u pobedi putujući Srbijom, mi vas čekamo.

Zrenjanin: Proleter - Pirot   83:88 ( 16:14, 25:24, 13:25, 29:25)

Pirot: G. Radulović 7  1 tr, Džonić  4, Stefanović, Jovnović 1 ( 1:1), U. Radulović, Rašić 27 (8:7) 6.tr. index 30, Pendić 17 (4:4)  1 tr. Ljubenković 17 (5:4) 3tr. Matović 4 , Stojanović, Stojanović 11 (1:1) 2 tr.