Šabac
Vršac
ŽKLS: Presudilo iskustvo
20.02.2009 G.Ćirović

Zbog zgusnutog rasporeda košarkašica iz Novog Sada, utakmica 17. kola između domaćeg Kraljeva i Vojvodine odigrana je juče u hali na ibarskom keju. Kraljevčanke su u meč ušle bez svog dosadašnjeg prvog stratega Petra Markovića, koji je posle ubedljivog poraza od Partizana podneo ostavku, pa ih je sa klupe predvodio mladi trener Vladimir Andrić.
Gotovo punih 30 minuta borbene košarkašice Kraljeva uspešno su se nosile sa favorizovanim gošćama, pa čak u pojedinim momentima nagoveštavale da mogu da naprave i veliko iznenađenje. Da do njega ipak ne dođe Novosađanke su se pobrinule u posledenjoj četvrtini. Tada je do izražaja došlo iskustvo i duža klupa gošći koje su kada je trebalo dodale gas i utakmicu prelomile u svoju korist.

Kraljevo - Hala sportova. Gledalaca: 200. Sudije: Đurić (Kruševac), Kunarac (Kragujevac). Rezultat: Kraljevo - Vojvodina NIS 74:82, po četvrtinama (19:20, 21:19, 18:21, 16:22).

Kraljevo:
Čkovrić 12, Pijevac 1 (4-1), Živanović 18 (7-6), Stanić 3, Radović, Mihailović 3, Velisavljević 25 (2-2), Ćosović, Rakićević, Plant 12 (5-2).
Vojvodina NIS: Vukoje 16 (5-3), Jovanović, Vuković 17 (7-5), Šćekić 14 (2-2), Karakašević 9 (6-5), Dušanić, Grubor, Siljegović 5 (4-3), Bajić 10 (6-5), Stupar 11 (2-1), Dobranić, Bošković.