Novi Pazar
Drina
Ivanjica
DLZ: Gimnazijala - Tara 3:0

U derbiju druge lige  Zapad domaća ekipa Ginazijalca  zasluženo je pobedila  drugoplasiranu Taru iz B.Bašte sa 3:0 u setovima. Od samog početka gostujuća ekipa iz grada kraj Drine  nije mogla da  pronađe svoju igru po kojoj je bila prepoznatljiva u prva četri kola. Prijem je bio izuztno loš,organizacija napada u određenim  trenutcima utakmice  izgledala je, kao na utakmicama mlađih kategorija ,pa je prvi set bio vrlo brzo gotov 25:13.

Drugi set  doneo je dobru igru Tare i rezultat 6:1, kada je domaći trener zatražio tajm-aut posle čega se igra  gostujuće ekipe totalno raspala,a igračice Gimnazijalca privele i drugi set   do kraja  25:14.

U trećem setu nije bilo  ništa novo osim, još konfuznije igre  Tare i sve silovitijih napada  domaće ekipe i utakmica je  na radost domaće publike završena  25:17 i konačnih 3:0.

"Zbog radova u hali u B.Bašti naš klub je prošle nedelje održao samo jedan trening od sat vremena u maloj sali. Odbojka je sport koji se ne može  zamisliti bez treninga. Ovu utakmicu smo trebali da igramo, kao domaća ekipa, ali smo zamenili domaćinstva  za ovo i sledeće kolo  sa Zlatiborom iz Čajetine, tako da   ćemo  praktično četri utakmice  gostovati. Nismo imali sreće ni sa povredama,jer su Petković Ivana i Stanić  Aleksandra povređene, a kapiten Marić  Andrijana igra pod terapijom. Gimnazijalac je igrao odlično  i sve čestitke na zasluženoj pobedi. Pristup naših igračica utakmici  nije bio dobar, pa ćemo na tom segmentu  poraditi ove nedelje. Da bi pobedili moramo da se oznojimo i nadigramo protivnika - izjavio je predsednik kluba Mihailo Jevtić.

Tara sledeće subote od 18.00 časova gostuje u Čajetini protiv Zlatibora.