OFK Beograd
Novi Pazar
Spartak
Pobeda za beg sa dna

Ni kiša koja je na momente lila kao iz kabla, ni vodom natopljen teren koji je bio veoma težak za igru, nisu sprečili kadete Radničkog i Zemuna da odigraju dobru i nadasve borbenu utakmicu. Bespoštedna borba se vodila za svaku loptu, svaki aut, šut. Na kraju su slavili domaći fudbaleri, ali sve čestikte igračima oba tima na prikazanoj igri i požrtvovanju.

RADNIČKI NIŠ : ZEMUN 2:1 (1:0)

STADION na Bubnju
GLEDALACA oko 100
SUDIJA: Milan MITIĆ, Milan KRSTIĆ, Stevan RAŠIĆ (svi iz Leskovca)
ŽUTI KARTONI: Marinković (RADNIČKI NIŠ), Vujisić, Vasović (ZEMUN)
STRELCI: Aleksa JOVANOVIĆ u 26. min, Srđan MARINKOVIĆ u 83. min.(RADNIČKI NIŠ), Nikola RAJKOVIĆ u 80. min.(ZEMUN).

RADNIČKI NIŠ: Mladen MITIĆ, Srđan MARINKOVIĆ, Uroš STANOJEVIĆ, Aranđel RANGELOV, Dušan STANKOVIĆ, Aleksandar JANAĆKOVIĆ, Vukota MIJATOVIĆ, Petar ĆIRKOVIĆ, Ilija ŠUKOVIĆ, Branislav MLADENOVIĆ, Aleksa JOVANOVIĆ.

IGRALI SU JOŠ: Stefanović, Đorđević, Stojanović, Antić i Todorović.

BORAC ČAČAK: Branislav KROMPIĆ, Elvin RAJIM, Lazar ĐORĐEVIĆ, Nikola RAJKOVIĆ, Igor VASOVIĆ, Jovan MLADENOVIĆ, Petar MARKOVIĆ, Vuk VUJISIĆ, Lazar RADISAVLjEVIĆ, Marko RADAKOVIĆ, Nikola GLIŠIĆ.

IGRALI SU JOŠ: Blagojević, Remić, Ćosić, Vukas, Marić, Kočić.

Zaostalu utakmicu 18. kola, kadeti Radničkog i Zemuna, odigrali su danas na Bubnju, na stadionu FK Car Konstantin. Utakmica je odigrana po veoma hladnom vremenu,i po kiši koja se na momente pretvarala u pravi pljusak. Igrači oba tima tima kao da se uopšte nisu obazirali na teške uslove za igru i za to zaslužuju sve pohvale.

Prvu stopostotnu šansu da povedu, imali su kadeti Zemuna u 15. minutu, ali se napadači gostiju nisu dobro snašli pred golom Radničkog, a Radisavljević igrač sa brojem 9 u ekipi gostiju sa 2-3 metara je promašio prazan gol.

Smenjivali su se naizmenično napadi oba tima, a prvi su se radovali domaći igrači, i to u 26. minutu, kada je Aleksa Jovanović postigao gol. Nakon izvedenog udarca iz ugla, najviši u skoku je bio Jovanović, i golman Zemuna je morao da vadi loptu iz mreže. 1:0 za Radnički, što je ujednio bio i rezultat na poluvremenu.

U drugom poluvremenu, Zemunci su nastojali da izjednače rezultat, ali su i domaći igrači, brzim kontranapadima, ugrožavali protivničkog golmana. Nisu odustajali gosti od namere da izjednače, a to im je i uspelo u 80. minutu. Iz jedne velike gužve u šesnaestercu Radničkog, najspretniji je bio igrač gostiju Rajković i smestio loptu u desni donji ugao gola golmana Mitića.

Nisu se predavali igrači Radničkog već su odlučno krenuli ka golu protivnika i pokušaju osvajanja celog plena. Nakon samo 3 minuta od primljenog gola, tačnije u 83. minutu, situacija identična kao kod prvog postignutog gola. Ovoga puta umesto Alekse Jovanovića na pravom mestu se našao Srđan Marinković koji je nakon izvedenog kornera sa desne strane zakucao loptu u mrežu gola Zemuna. Bilo je to i konačnih 2:1 za kadete Radničkog.

Ovom pobedom, kadeti Radničkog su prepustili “fenjer” današnjem protivniku. Naredni meč kadeti Radničkog igraju takođe kao domaćini, predstojećeg vikenda, a ugostiće svoje vršnjake iz Novog Sada, ekipu OFK Hajduka.