Mačva
Požarevac
Mašinac
Vojvodina ispustila pobedu, Zvezda se provukla
Kada je već posle četiri minuta igre, Dejana Stefanović, šutem iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, dovela Crvenu zvezdu u vođstvo, činilo se da će Beograđanke imati lak posao sa gošćama iz Novog Sada. Međutim, ovaj gol izgleda da je jako razljutio igračice Vojvodine, koje su, čim su krenule sa centra došle do izjednačenja. Danas odlična Aleksandra Savanović, uputila je fantastičan dubinski pas iza leđa odbrane Crvene zvezde, a kapiten Voše, Adrijana Delić, utrčala u kazneni prostor domaćih i rutinski matirala koleginicu iz reprezentacije, Milenu Vuković. Novosađanke su nakon toga, dobile na samopouzdanju i iz minuta u minut, igrale sve bolje. Odbrana Vojvodine se odlično nosila sa snažnom Mirelom Tenkov, a sve pohvale zaslužuju dve 15-godišnje devojčice, Biljana Ostojić i Dunja Vukčević, koje su potpuno onemogućile najboljeg strelca Crvene zvezde. Zlata Milanović i Danijela Kolarić su, pored zadataka u odbrani, stizale da pomognu svom navalnom redu i slobodno možemo tvrditi, da je ovo bila njihova najbolja utakmica u dresu Vojvodine.

Trener Novosađanki, Nemanja Savić, dobro je proučio igru svog protivnika i prema njoj postavio sjajnu taktiku. Konačno smo videli potpunu sinhronizaciju svih linija u timu, igru u oba pravca, agresivnost i pritisak na poslednju liniju Crvene zvezde. Beskompromisne i snažne u duelima, kakve do sada nisu nikada bile, Vošine „princeze“, za tili čas su se pretvarale u fudbalske „veštice“. Igračice Crvene zvezde bile su očigledno zbunjene ovakvim razvojem događaja na terenu, pa su stvorile samo jednu izglednu priliku za gol. Mirela Tenkov je iskoristila nespretnu intervenciju Tanje Đapić, došla do lopte nadomak prazne mreže, pokušala da dribla, ali je čuvarka mreže Vojvodine u dodatnoj intervenciji, ispravila svoju grešku i sačuvala gol. Sa druge strane, odbrana domaćih muku je mučila sa raspoloženom Adrijanom Delić, koja ih je dovodila do očaja. Kapiten novosadskih „crveno-belih“ je, sa neverovatnom lakoćom, pretrčavala svoje čuvarke, oduzimala im lopte, prebacivala ih „oksfordima“ (a bilo je i „kembridža“) i nakon jedne takve situacije, dovela svoj tim u zasluženo vođstvo. Igrao se 21. minut, ponovo je začetnik akcije bila Saška Savanović, koja je, kao i kod prvog gola, uputila precizan, dug pas iza leđa Zvezdinih štoperki. Delićeva je utrčala u šesnaesterac, otišla malo iskosa, šutirala u bliži ugao, ali je Vukovićeva u prvi mah odbranila svoj gol. Na njenu nesreću, lopta se odbila pravo na nogu kapitenu novosadskog sastava, a ona je iz „popravnog“ šuta, pogodila suprotni ugao. Pobednik utakmice bi bio verovatno rešen još u prvom poluvremenu, da je Vojvodina iskoristila dve kolosalne prilike, u razmaku od par minuta. Akterke ...opet iste ...Delić i Vuković. Akcija ....kao kopirana preko indigoa ...

Adrijana Delić je prvo pogodila stativu, lopta je još jednom došla do nje, usledila svu dva uzastopna udarca, a Vukovićeva, oba puta izašla kao pobednica. Drugu šansu nećemo opisivati, jer ćete misliti da su fudbal igrale samo Adrijana Delić i Milena Vuković ....ponovo je golmanka Crvene zvezde, u situaciji „1 na 1“,  za delić sekunde bila brža od napadača Vojvodine. Isti odnos snaga, gledali smo i u drugom poluvremenu. Igračice Crvene zvezde, jalovo su napadale, a gošće potpuno kontrolisale igru. Trener domaćih, Darko Stojanović, pokušao je izmenama da učini nešto više, ali bezuspešno. Vojvodina je igrala po „notama“ raspoloženog srednjeg reda : Gavrilović-Malijar-Trajković-Savanović, koji je u potpunosti neutralisao vezni red Crvene zvezde.

Sredinom drugog poluvremena, beležimo jednu dosta sumnjivu situaciju, kada je pomoćni arbitar, Aleksandra Milojević, zaustavila sjajnu kontru Vojvodine zbog navodne ofsajd situacije. Stekao se utisak da je jedna odbrambena igračica domaćih, bila najbliža svom golu, u trenutku kada je Adrijana Delić, krenula sama ka kaznenom prostoru Crvene zvezde. No, i sudijske greške su sastavni deo igre...
Uprkos činjenici da su slabo igrale, fudbalerkama  Crvene zvezde, ne može se sporiti veliki trud i htenje. Beograđanke su za takav pristup, nagrađene golom u poslednjem minutu utakmice. Lopta je iz slobodnog udarca sa leve strane, upućena u kazneni prostor Vojvodine. Mirela Tenkov je pokušala da šutira, promašila loptu i time prevarila Tanju Đapić, koja je rezonski reagovala i bacila se da zaštiti svoju mrežu. Na njenu nesreću, lopta ju je mimoišla, a na drugoj stativi se našla Dina Blagojević i klizećim startom je unela u gol za konačnih 2:2.

CRVENA ZVEZDA-VOJVODINA  2:2 (1:2)

Pomoćni teren stadiona „Rajko Mitić“. Gledalaca: 50. Sudija:Jelena Ristić (Vrčin). Strelci: Stefanović (4. min) i Blagojević (90. min) za Crvenu zvezdu, a Delić (5. min i 21. min) za Vojvodinu.

Crvena zvezda: Vuković, Trišić, Đorđević (od 47. min Miladinović), Erac (od 33. min Janković), Kruz, Stojanović (od 62. min Aranđelović), Pantelić, Stefanović (od 79. min Bobić), Tenkov, Mijatović, Blagojević.
Vojvodina: Đapić, Milanović, Kolarić, Ostojić, Vukčević, Gavrilović, Malijar, Savanović, Trajković, Kovačević (od 43. min Janković-od 67. min Trbojević), Delić.