Đerdap
Timok
Gol, šta to beše?!

Trebalo bi  danas na Durlanu da gledamo, konačno, dobar fudbal. Sindjelić se vratio, nije više to onaj “skrpljeni” tim, dok fudbaleri Radničkog moraju danas protiv jakog rivala da pokažu da su neke slabosti prošlost i da ipak ima igrača koji znaju da postižu golove. Videćemo. Vreme je pretoplo i to može da bude veliki problem. Za obe ekipe isto, za fudbal, sveukupno, sigurno – ne! Ali, tu se ne može ništa!

Počelo je sa mnogo grešaka sa obe strane. Razlog više užasan teren, muka živa! Dobra vest nema više tropskih temperatura, stigli oblaci. 13. minut – Centrirao je Tanaskoviđ, Spasić dobro skocio na penalu, ali nije uspeo da zahvati loptu. 15. minut prvi korner za goste, bez dobre završnice. 18. minut Radnički “drži” duže loptu, ali, teško se igra.19. minut prvi napad domaćih ali Lazarević šutira “u brdo”!

28. minut Steta, tri kornera za dva minuta.Golman Milanovic ja cudesno uspeo da zahvati loptu i izbaci u korner. 29. minut ‘ Posle kornera šutira Ristov lopta na putu do gola pogadja u telo  domaćeg igrača i odlazi u 4. korner. Još jedan siguran gol!!! Iz novog kornera još jedan udarac kraj gola.33. Tanasković centrira Mančićne uspeva da zahvati loptu, stoper brži. 35. Dobar prodor Ilića zaustavljen prekrsajem. Igra se na jedan gol. Sudjenje odlično. 36. minut Prvi napad domacih. S.Petrovic šutira Markovic u poslednjem momentu u padu  blokira. 42. Minut- Stojkov lobuje Perić krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. 43. Minut -  Doslo vreme domacih. Marinkovic odlican udarac kraj gola.44. Minut – sedmi korner za Radnicki Dimitrijevic glavom kraj gola

Poluvreme 0:0

Rezime prvih 15 minuta nastavka, krenuli i jedni i drugi po bodove. Gosti su šešće u prilici da ugrožavaju Milanovića, dok je Perić sva “bunarenja” uspevao da “skida” sigurnim intervencijama. 50. Minut-  Pao je Nemanja Petrov na 10 metara od gola. Ruku na srce nije bio penal. 62. minut zakasnio je Neca Petrov na 14 metara pobedgla mu je lopta. 67. Ilić iz okreta sa 12 metara šutira u ruke Milanoviću 68.minut  Piroćnci imaju inicijativu, domaći povremeno krenu u napad, bez uspehanema golova. I dalje  sve po starom. Radnički napada, Sindjelić strepi i retko napada. 70. minut, akcija za akcijom, nedostaje taj završni pas i udarac. Da grogirani protivnik padne. 72. minut nesporazum M.Mančića i Spasića, jos jedna šansa ode. Da li ima fudbalske pravde? Panika medju Nišlijama. 75. minut. Nema tog gola!!!

Smenjuju se akcije posalednjim atmomima snage domaćih, ali bez ozbiljne završnice. Piroćanci sve po starom. ,,Huljadu dodira,, nespreetni pokušpaji, neprecizni pasovi, konfuzna relazicija. To ne donosi rezultat!

I konačno kraj 0:0. Zadovoljniji su ,ipak, domaći, jer, ruku na srce, gol im je visio u vazuduhu. Sa druge strane, nekako su se potajno nadali, s obzirom na pojačanja, da mogu protiv jačeg. Taj jači, medjutim i danas je pokazao iste  fudbalske ,,bolesti – NEEFIKASNOST ! Bolje rečeno ‘ trapavost!! Dobar pozraz!!!

I u trećoj utakmici, fudbaleri Radničkog, oni koji imaju “zadatak” da daju golove, ponovo su se obrukali. Bilo je mučno gledati nemoć “glavnih” igrača koji i dalje umišljeni “lete u nekim svojim oblacima”, uporno misleći da su glavni i da se bez njih ne može. Ukoliko Marjan Živković što pre shvati da “stegne petlju” i dresove podeli Todoroviću, Petrovima, Vasiću, Toliću ništa se neće promeniti. Tada ćemo bar biti sigurni da Radnički ima energiju, snagu i budućnost.

Zaista, gol, šta to beše?!

Niš: Sindjelić – Radnički 0:0

Radnički: Perić 7, Tanasković 7, Nikolić 6, Marković 7, B.Mančić 6, Dimitrijević 7 (D.Petrov 6), Ilić 7, N.Petrov 7, Ristov 5 (Todorović), M.Mančić 5, Spasić 5 (Tolić).Rezerve: Bulajić, Salihović, D.Petrov, Krstić, Tolić, Kuštrimović, Todorovi. Igrač utakmice Nemanja Petrov.

Fudbal Fudbal Srpska liga Istok Sinđelić Radnički (P)