Sloboda
Velež
Željezničar
Drina žali za propuŔtenim prilikama

Fudbaleri Drine i Slavije danas su u Zvorniku podijelili bodove, u utakmici 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Jednim osvojenim bodom sigurno se mogu viÅ”e radovati gosti jer do 88. minuta nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti Erićev gol, dok je Drina propustila nekoliko odličnih Å”ansi.

Detalj sa meča Drina - Slavija 1:1 / foto: FK Drina Zvornik

Domaći su od prvog minuta krenuli ofanzivno na gol Slavije. Napadi su uglavnom iÅ”li po desnoj strani terena. Ipak odbrana, ekipe iz Istočnog Sarajeva je dobro markirala Kuzmanovića tako da nije bilo opasnosti po gol Lučića.

U 18. minuti sumnjiva situacija u Å”esnaestercu gostiju. Ilić je primio loptu u petercu Slavije te ulazi u jedan duel nakon kojeg pada, ali sudija Dragan Petrović ne pokazuje na "bijelu tačku". Dvije minute kasnije Ćulibrk sa 30 metara izvodi slobodan udarac a golman Lučić sjajno brani.

U 34. minuti prva solidna prilika za goste. BoÅ”ković sa ivice Å”esnaesterca Å”utira te pogađa vanjski dio mreže Erićevog gola. Samo četiri minute kasnije Ilić sa 20 metara Å”utira a lopta odlazi za malo iznad prečke Slavijnog gola.

Trud Drine isplaćuje se dvije minute pred kraj prvog poluvremena. Ilić je izveo korner sa desne strane, a najviÅ”i u Å”esnaestercu Slavije je Slavko Ćulibrk, koji loptu glavom Å”alje iza leđa Mladena Lučića za 1:0.

Početak drugog dijela utakmice protiče u blagoj inicijativi Slavije, ali domaći uspjeÅ”no odolijevaju. Drina je u 61. minuti mogla rijeÅ”iti utakmicu da Stefanović nije bio sebičan, a njegov Å”ut Lučić izbacuje u korner.

Ilić u 74. minuti ponovo Å”utira sa 20-ak metara ali lopta ovaj put odlazi pored lijeve stative gostujućeg gola. Dvije minute kasnije Drina je propustila nevjerovatnu Å”ansu. Ilić je proÅ”ao po lijevoj strani, Å”utirao, a lopta se od Lučića odbija do Stefanovića koji promaÅ”uje prazan gol te pogađa prečku.

I kada propustite takve prilike obično uslijedi kazna. To se pravilo primijenilo i u ovoj utakmici u 88. minuti. Nakon nesporazuma u petercu Drine, lopta odlazi do rezerviste Nemanje PuŔare koji sa oko 20-ak metara Ŕutira iz prve te postiže sjajan gol za veliku radost gostiju.

Na kraju je ostalo 1:1, a kao Ŕto smo i rekli na početku, gosti mogu biti mnogo zadovoljniji ovim bodom. U narednom kolu Drina gostuje banjalučkom Borcu dok Slavija dočekuje Travnik.

DRINA - SLAVIJA 1:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Ćulibrk (43); 1:1 PuÅ”ara (88).
Stadion: "Gradski" u Zvorniku.