Ribnica
Park 015
Rađevac
Nova tri boda Srbijanke

Odbojkašice Srbijanke vratile su se na pobednički kolosek, posle prvog poraza u ovoj sezoni od ekipe Malog Zvornika. Valjevke su u meču 13. kola savladale ekipu Tamnave 3:0. To je bila  dvanaesta pobeda u  sezoni domaćih. Prvi set  Tamnava počinje bolje  i vodi (4:7), ipak Novaković, pa blok i poen Pavlović i as servis Nedović za preokret (8:7). Vodila se izjednačena  borba do rezultata (9:9), nakon toga inicijativu preuzima Srbijanka i pravi mini seriju 3: 0. Nisu se gošće predavale uspevaju da stignu na samo poen zaostatka (12:11), ali nisu mogli  da odbiju sve nalete domaćeg tima, koji su predvođeni kapitenom Nedović stižu do (17:12). Tada se činilo da će domaće rutinski završiti set, ipak nije bilo tako jer su gošće uspele da uhvate priključak u završnici seta (20:19). U napadu greši Novokmet (20:20), poen Janković i blok Novokmet za (22:20). Razmenile su  nakon toga po jednu serivis gresku bilo je (23:21), pa posle nove greške ovog puta pecanje Kovacević  Tamnava opet stiže do minimalnog zaostatka. Penalom  Ivana Novokmet  donosi  prvu set loptu (24: 22), koju je  prelepim kuvanjem tehničar  Kovačevic iskoristila (25: 22), za kraj prve deonice.

U drugom setu sve je bilo lakše, domaće ga otvaraju odlično (7:2). Prednost je iz poen u poen  rasla, ređali su se odlični servisi u  igri domaćina sve je funkcionisalo prefektno. U finišu seta bilo je (22:10). Radojčić donosi prvu set loptu (24:13), koju ju sjajnim servisiom mlada  Anđelka Ilić realizovala.

Posle  ubedljivog dobijenog seta, treći je opet  doneo izjednačenu  igru bio je egal do rezultata (10:10). Tada je usledila serija Srbijanle pre svega  zahvaljujući greškama gošći i poenom  Novokmet za (14:10). Približile su se gošće pri kraju seta na (22:21), a stižu do izjednačenja (23:23). Domaće nisu iskoristile prvu, drugu meč loptu. Imale su novu pri rezultatu (26: 25), koju su i iskoristile  greškom iz napada gošći (27:25).

Srbijanka-Tamnava 3:0 (25:22, 25:13, 27:25). Hala na Studentu. Sudije: Petrović i Pavlović

Srbijanka: Ilić, Kašiković, Srećković, Radojičić, Bojičić, Novokmet, Novaković, Kovačević, Pavlović, Janković i Nedović.

Odbojka Odbojka Regionalna Mačvansko-Kolubarska liga Srbijanka 014 Tamnava Voćar