Jugović
Rudar
Požarevac
Železničar bolji od Partizana za 65. rođendan

Rukometaši Železničara pobedom su završili 2014. godinu u Superligi pošto su savladali Partizan u 12. kolu rezultatom 25:21 (10:10) u hali Čair. Železničar je na ovoj utakmici obeležio 65. godišnjicu postojanja, a pred zimsku pauzu zauzima 4. poziciju na tabeli. Železničar je nakon uvodnih 5:8 slavio nad crno-belima predvođen sjajnim golmanom Dejanom Zlatanovićem, koji je još jednom pokazao da je pravi vođa ekipe i 18 odbrana olakšao saigačima.

CSC-8785
Gvozden Denić baca loptu Davoru Basariću; foto: Vanja Keser

Zlatanović je pokazao da je u zavidnoj formi, a imao je i retku priliku da odmori ove sezone na nekom meču i to zbog isključenja u 26. minutu.

Raspoložen je bio i Milan Pavlov koji se sa 8 golova "vratio u igru" nakon nule na meču protiv Spartaka. Dobre partije pružili su i Nikola Damnjanović koji je konačno našao način da iskoristi svoju visinu i snagu (6 golova), ali i Marko Pernar koji je prolazio gde god je našao "rupu" u odbrnai Partizana. Kapiten Davor Basarić se nije upisao u strelce, ali je iznudio nekoliko sedmeraca i time značajno doprineo timu.

Neshvatljivo je samo nepuštanje u igru mladog i talentovanog Aleksandra Pavlovića koji je na pružao dobre partije ove sezone, a najbolje je sarađivao sa Zlatanovićem u brzim kontrama, što je uradio i u 23. minutu za izjednačenje (8:8). Trener Miroslav Đorđević se još jednom oslanjao većinom na starije i iskusnije igrače, verovatno ne želeći da riskira.

DSC-8802

Gosti su imali podršku u vidu stotinak navijača koji su u 14. minutu na nekoliko minuta prekinuli utakmicu ubacivanjem petard na teren, blizu trenera i golmana domaćih. Odluka delegata i policije je bila da se tribina ne prazni, pa je meč nastavljen bez novih incidenata.

Prvi gol viđen je u 3. minutu kada je Železničar poveo preko Nikole Damnjanovića. Isti igrač je pre toga šutirao daleko preko gola, a sa druge strane, Zlatanović je od starta bio raspoložen.

Prvo vođstvo Partizana bilo je u 10. minutu (4:3), ali je brzo izjednačio Pavlov golom iz sedmerca. Usledila je onda serija gostiju, koje ni petarda nije prekinula. Crno-beli su u 14. minutu vodili sa 7:4, a dva minuta kasnije i sa 8:5, dobrim odbranama Milana Ćućuza, bivšeg golmana Nišlija.

Milan Pavlov je smanjio na 6:8, a ni tajm-aut Beograđana nije poremetio domaćina koji je golovima Gvozdena Denića i Aleksandra Pavlovića došao do novog izjednačenja (8:8).

Vratio je Đorđević tajm-autom nakon gola Partizana, a sa igračem manje rukometaši Železničara su izjednačili na 9:9. U poslednja tri minuta viđena su samo još dva gola, po jedan na obe strane, za izjednačenje pred pauzu - 10:10.

Igrači Železničara vratili su se posle odmora sa više elana i želje da dođu sedme pobede.

U 32. minutu poveli su sa 12:11 i do kraja nisu ispustili prednost. Prednost od 4 gola domaćin je imao u 50. minutu (21:17), ali se crno-beli nisu predavali i smanjili zaostatak na 21:19. Trener niške ekipe je zatražio tajm-aut nakon kog je Basarić pogodio stativu, ali je prednost za plus 3 doneo Bojan Stefanović svojim jedinim golom na meču.

Na kraju, Železničar je zabeležio važnu pobedu (25:21) u borbi za plej-of.

Posle 12 kola niška ekipa zauzima 4. mesto sa 15 bodova koliko ima i Spartak Vojput koji u nedelju gostuje Požarevcu.

Naredno kolo na programu februara naredne godine kada gostuju Požarevcu, ali će pre toga u Leskovcu igrati finale regionalnog Kupa (16. decembar) sa Dubočicom 54.

ŽELEZNIČAR - PARTIZAN 25:21 (10:10)

Hala Čair, Niš

Sudije: Boban Blagojević i Branislav Đokić

ŽELEZNIČAR: Jelovac 1 odbrana (1), Zlatanović 18 odbrana, Porobić 1, Pavlović 1, Prokić, Stefanović 1, Dolić, Denić 3, Pernar 5, Mitrović, Mađar, Damnjanović 6, Pavlov 8 (4), Petković, Basarić, Mitić.

Sedmerci: 4/6
Isključenja: 12 minuta

PARTIZAN: Ljubenović 2 odbrane, Radović 1 odbrana, Ćućuz 12 odbrana (2), Ilić 2, Jovanović, Sretenović 7, Radovanović, Pižurica, Đuričić 4 (4), Radojković 3, Stevanović, Živković 1, Kukić 1, Maksić, Popović 3, Mršulja.