OFK Brzi Brod
Mladost (B)
OFK Napredak 1929
Niška zona: Mladost (L) - Pukovac 1:0

U Lalincu je odigrana utakmica 20. kola Niške zone izmedju domaće Mladosti i Pukovca, kojoj je domaćin slavio rezultatom 1:0. Gosti su prvi krenuli sa centra i odmah je usledila sjajna prilika ali se bolje snašao golman domaće ekipe i odbranio gol samim vrhom kopačke, svi su već videli loptu u golu ali je ona završila tik pored leve stative u korneru. Domaćin se brzo povratio od šoka i krenuo u ofanzivu. U 15-om minutu na samoj ivici šesnaesterca srušen je napadač Mladosti i sudija je dosudio slobodan udarac. Vasić se približio lopti i sjajnim udarcem preko živog zida, pored leve stative lopta završava u mreži gostiju.
Gostujuci igrači nisu posustali posle primljenog gola i krenuli su u ofanzivnije prema golu domaćih. Dalji tok prvog poluvremena je protekao sa malo polu-šansi bezopasnih po golove oba tima.
Drugo poluvreme kreće žestoko, gostujući igrači nisu dozvoljavali domaćim fudbalerima da manevrišu po terenu, već su oni preuzeli stvar u svoje ruke i krenuli sa žestokim napadima. Bilo je tu sjajnih prodora i idealnih prilika, ali gostujućim fudbalerima je nedostajala samo sreća jer su sve lopte koje su bile upućene ka golu Mladosti završavale pored samog gola ili u golmanovo narucije. Pukovac je propustio dve sjajne prilike da izjednači rezultat u samom finišu meča, prvu je propustio kapiten Janković kada je sa leve strane uputio odličan udarac ka golu, lopta je već bila vidjena u mreži ali je poslednjim atomom snage golman izbacuje iznad prečke a domaća publika je bila oduševljena što lopta nije završila u mreži. Drugu priliku je propustio Stamenković kada se našao sam na centaršut sa desne strane, pokušavajući da volej udarcem u stilu Ivanovića protiv Rumunije savlada golmana, ali lopta je završila pored gola.
Pukovac je sjajnom igrom zaslužio barem bod, ako ne i sva tri, ali je “sestrićima” nedostajala samo sreća. U prvom susretu ove dve ekipe, koji je bio odigran u Pukovcu, “sestrići” su dobili rezultatom 7:2 i praktično su razbili Mladost, a sada je samo sreća spasila domaće fudbalere što je rezultat ostao 1:0.
Sledeće kolo je na programu za vikend, Pukovac se sastaje sa Slogom iz Lipovice a Mladost iz Lalinca gostuje u Medoševcu.