Borac (S)
Polet
Sloboda
Sramota u Novom Slankamenu

U trećem kolu Opštinske lige Inđija - Stara Pazova u Novom Slankamenu sastali su se domaći Dunav (Novi Slankamen) i Maradička Sloga. Meč je prekinut u 71. minutu, na nezadovoljstvo domaće ekipe posle postignutog gola od strane Maradičke Sloge. Sloga je dobila penal u 70. minutu,i penal je promašen, ali je gol postignut na odbitak i odmah posle toga su igrači Dunava nasrnuli na glavnog sudiju, i fizički ga napali. Opšti haos na terenu, ali je važno napomenuti da je sam glavni sudija kriv za tok utakmice, jer je mogao ranije već da isključi nekoliko igrača i tako stavi do znanja ko je glavni na terenu. Ovako je dozvolio bezobrazluk i pokazao da nema uticaj na tok utakmice i da nije za ovaj posao.

Još od početka utakmice domaća ekipa je pravila žestok pritisak na sudiju i imala nekoliko oštri startova, koji nisu sankcionisani od strane glavnog sudije. Loš fudbal u poluvremenu bez mnogo prilika, ali vredi napomenuti  slobodan udarac Maradičke Sloge. Filipović ovog puta nije bio precizan kao na prethodne dve utakmice, ali je i dalje bio važan ključ FK Sloge na sredini terena i kreator igre. I jedni i drugi su imali nekoliko polu-kontri, ali se to sve svelo oko šesnaesterca i završavalo se bez šuta na gol. Maradik je uglavnom napadao sa desne strane gde je bio veoma brz igrač C. Nenad, a ovo je bio njegov prvi nastup ove sezone. Bez problema je zaobilazio protivničke igrače, ali mu završni pasevi nisu bili uspešni i loša komunikacija sa napadačem J. Draganom, pa je poluvreme završeno sa 0:0.

U drugom pluvremenu malo drugačija slika, pa su domaći imali i dva dobra brza dupla pasa posle koga su pogodili prečku i pokazali da kreću ofanzivno prema golu Maradičke Sloge. Posle toga sledi ono što smo na početku napomenuli, a to je prekid utakmice. Sve je prethodilo veoma grubom startu na sredini terena prema igraču FK Sloge, ali je glavni sudija pustio prednost, pa je odmah igrač Sloge Slobodan R. prosledio dugu loptu prema Nenadu C.  Nenad je uspeo dobro da primi loptu i da na trenutak pobegne odbrambenom igraču Dunava, koji nije imao rešenja, pa je napravio očigledan faul i glavni sudija je pokazao na belu tačku. Penal je izvodio Miroslav M. koji se oporavio od povrede koju je zadobio pre takmičenja u ovoj ligi, ali su i dalje ostale posledice te povrede. Golman je praktično već pao na jednu stranu, ali je Miroslav loše šutnuo ,i na sreću Sloge lopta se odbila na suprotnu stranu, a na suprotnoj strani se odlično snašao Dragan V., koji je još jedanput dokazao naše tvrdnje da je majstor za "otpatke".Dobro kretanje i uvek se nalazi na pravom mestu i pravom trenutku.

Posle toga fizički napad na glavnog sudiju od strane domaćih igrača, pa je meč momentalno prekinut. Glavni sudija je pokazao na centar, a kasnije delegat presudio da je bio faul nad golmanom Dunava prilikom šuta Dragana V. Došlo je čak do toga i da delegat sebi stavi pravo da lupa šamare igračima, pa je nastradao jedan igrač Sloge, a ni kriv ni dužan. Tužna slika na terenu u Novom Slankamenu, i pokazatelj da oni koji vode meč nisu dorasli tom poslu, pa su sebi dozvolili ovu sramotu. Svašta se tu još izdešavalo, ali ostavljamo to ljudima koji su zaduženi za red i mir. Na kraju je ovaj meč Maradička Sloga dobila službenim rezultatom, i time se sve završilo.  Naš je posao da pričamo o fudbalu, a nažalost malo ga je bilo u Novom Slankamenu. Nadamo se da se ovo više neće ponoviti na terenu u Novom Slankamenu.