Balkanski
Jedinstvo
SLI: Topličanin-Hajduk Veljko 1:1
22.11.2008 Marija Kostić

U prvom poluvremenu Topličanin je imao jalovu inicijativu, ali su gosti imali dve stopostotne šanse iz kontra napada, koje na sreću domaćih nisu realizovali. Na centaršuteve Nikole Pantića dve prilike za gol imali su Saša Ničić u 8. i Predrag Mladenović u 20.minutu. Bilo je i par slobodnih udaraca i gužvi u šesnaestercu gostiju, ali do gola nije došlo.
U drugom poluvremenu domaći su krenuli na sve ili ništa, pa su često grešili u dodavanjima, što su Negotinci iskoristili i izvodili kontra napade, i jedan su dobro realizovali i stigli su do vođstva. A onda niz dobrih napada fudbalera Topličanina: Dragan Krstić izvodi slobodan udarac i pogađa prečku, lopta se odbija do samog Marka Cenića koji je iz blizine šalje pored gola. Zatim dobar šut Mladena Kostića sa 10 metara od gola, dobro interveniše golman gostiju, odbija loptu koja stiže do D.Krstića koji šutira preko gola sa 18 metara. Još jedan šut Kostića završava preko gola. I najzad,Prokupčani stižu do izjednačenja, Mladenović u gužvi u šesnaestercu dobro reaguje na ubačenu loptu i uspeva da iz okreta šutne i savlada golmana. U zadnjih 10 minuta veliki pritisak domaćih, ali rezultat je ostao 1:1.

Prokuplje. Stadion kraj Toplice: Gledalaca:200. Sudija: Stojiljković (Niš)
Strelci: 0:1 u 52, 1:1 Mladenović u 70.minutu.
Žuti kartoni: Mladenović
Sastav: Savić, M.Krstić, Paunović, Milovanović, Mijalković, D.Krstić, Ničić (Ljubenović), Cenić (Kostić), Mladenović, A.D.Stanković, Pantić (Jovanović).