Mladost (T)
Polet
Bačka (P)
Tavankut osvojio nova tri boda

U utakmici 16. kola "Bačke zone" sastali su sedomaća ekipa Tavankutaigostujuća ekipa  Zadrugara iz Srpskog Miletića. Domaća ekipa je krenula agresivno od samog početka, imali su inicijativu 15-ak minuta i dve izgledne prilike kada je Poljaković prošao po desnom boku i ušao u kazneni prostor i vratio povratnu loptu na koju na žalost domaćih niko nije natrčao. Druga prilika je bila kada je Poljaković iskosa sa desne strane šutirao, ali je lopta prosla iznad prečke. Posle 15-ak minuta, gosti koji su pokazali da su odlična ekipa preuzeli inicijativu na sredini terena i imali veći posed lopte i pritiskali domaću ekipu ali bez izglednih prilika.Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 0:0.

Drugo poluvreme je domaći tim uspeo da uspostavi svoju igru i uz pomoć polukontri su ugrožavali gol gostujuće ekipe. FK Tavankut je u 63. minutu došao u prednost pogotkom Bojana Prćića koji je ispratio centaršut Nebojše Skenderovića koji je prošao kroz pet metara i došao na drugu stativu gde je Prćić rutinski loptu ubacio u mrežu. Fudbaleri Zadrzgara su pokušavali da stignu zaostatak ali bezuspešno jer su se njihovi napadi završavali na 30-ak metara od domaćeg gola. Prćić je postigao i drugi gol u 84. minutu ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije. U 89. minutu na polovini terena loptu je izgubio Šimić, a Stanojković uzeo loptu i uputio se prema golu ali posle 10-ak metara sustigao ga je Hubert i grubim startom prekinuo gostujuću kontru. Vrlo važni bodovi za ekipu Tavankuta u borbi za opstanak u "Bačkoj zoni"!

Stadion: FK Tavankut. Gledalaca: 237. Sudija: Sevenhazi. Žuti kartoni: Poljaković, Hubert (Tavankut), Stanojković (Zadrugar).

FK Tavankut: Vuković, Skenderović I. , Šarčević (Skenderović G. ), Ruski, Mihaljević, Prćić, Hubert, Babijanović (Kovačev), Poljaković, Bedeković (Šimić), Skenderović N.

FK Zadrugar: Ignjatović, Vuković, Jovanović, Slavuljica, Končar, Radmanović, Šušić, Bojat(Milićević), Jurić (Stanojković), Mareš, Aleksić.