Sloga (K)
Radnik
Kolubara
BSK nezasluženo trijumfovao!

Prelepo borčansko popodne privuklo je na stadion oko 200 gledalaca koji su posmatrali utakmicu izmedju domace ekipe BSK i gostujućih igrača Slobode. Dobro pripremljen teren kao i borba za opstanak obe ekipe garantovali su čvrstu i borbenu utakmicu. Tako je i bilo.

Gostujući tim izlazi u sastavu: Tasić, Miličić, Milekić, Babić, Ristić (Crnomarković od 25min. ), Milanović, Grujićić (Čančarević od 75min.) , Stojanović (Dolmangić od 78min.), Lekić, Došljak i Popović.

Pokušavali su i jedni i drugi dugim loptama da dođu do protivničkog gola, gde su domaći igrači pokušali par puta udarcim sa distance u 17. i 25. minutu. Lopta je otišla oba puta daleko preko gola Tasića i to je bilo sve što su domaći igrači uradili za prvih 45 minuta. Sa druge strane, dosta konkretnija ekipa Slobode. Par puta Lekić se lepo oslobodio svog čuvara ali nije uspeo da to materalizuje i postigne pogodak. Kasnije Popović lepo izbija isped golmana gostiju na pas Stojanovića, doduše nešto malo iskosa, i puca pravo u njega. Mogla je Sloboda do vodstva u 38. minutu da je Grujičić malo bolje zahvatio loptu koju je poslao istrčali golman domaćih. Mreža je bila prazna, a Grujičić levom nogom šalje loptu daleko od gola. To je bilo sve u prvih 45 minuta, velika borba se vodila na sredini terena.

Drugo poluvreme počinje odličnom šansom za Lekića. Dobija dobinsku loptu, izbegao je ofsajd zamku međutim loš prijem i pravovremeno istrčavanje golmana domaćih je sprečilo Lekića da lobom postigne pogodak. To je bila ujedno i najveća šansa na utakmici. Kao po nepisanom pravilu, za svoje promašaje Sloboda biva kažnjena. Igrao se 72. minut kada je jednu besmislenu situaciju i grešku Grujičića, gde on maši ceo fudbal, iskoristio igrač BSK-a i sjajnim udarcem sa 22-23 metra matirao nemoćnog Tasića. Zaista izvanredan pogodak koji se retko viđa na terenima Prve lige Srbije.

Do kraja utakmice su se ređali jalovi napadi Užičana, pokušavali su loptu da što pre dostave u šesnaesterac domaćih ali su odbrambeni igrači BSK-a znalački odradili zadatak. Možemo slobodno reći da je ovo bila nezaslužena pobeda domaćina prikazanim na terenu, Sloboda je zaslužila bar bod. Moramo da napomenemo da su se igrači BSK-a nekoliko puta posle postignutog gola valjali po terenu. Da li je to zbog povreda ili zbog nedovoljne fizičke pripremljenosti ili pak nečeg trećeg nije na nama da sudimo.

BSK Borča danas osvaja velika tri boda, možda i ključna u borbi za opstanak. Sledeće kolo gostuju Moravcu u Mrštanima gde mogu da dokažu da su zaslužili da i sledeće godine Borča vidi ovaj rang takmičenja. Užička Sloboda će u 23. kolu još jednom odmeriti snage sa ekipom iz dna tabele, a to je ekipa Bežanije. Ta utakmica je vrlo bitna i za jednu i za drugu ekipu, pobeda u tom meču i jednim i drugima donosi više od tri boda.